Mustafa Kemal Atatürk'ün annesinin hayatını anlatacak olan Zübeyde filminin çekimlerine İzmir Bergama'da başlandı.

Filmin yapımcısı Nuri Yıldırım tarafından yapılan açıklamalara göre filmin çekimleri yaklaşık 6 hafta içinde tamamlanacak. Ayrıca Bergama'nın yanı sıra Ayvalık ve Dikili'de de çekimler yapılacak. 

Herkesin canla ve başla çalıştığını aktaran Yıldırım, "Bir Bergamalı olarak şunu da söylemem lazım; Bergama'nın misafirperverliği herkesi etkiliyor. İnsanlar burada kendilerini evde gibi hissediyor" ifadelerini kullandı. 

Herkesin Kalbine Dokunacak Bir Hikaye 

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak ulu önder Atatürk'ün annesini anlatmak üzere yola çıktıklarını söyleyen Yıldırım filmin önemine işaret etti:

23 Yıl Sonra Oscar Ödüllü Oyuncularla Tekrar Çekilecek 23 Yıl Sonra Oscar Ödüllü Oyuncularla Tekrar Çekilecek

Her onurlu savaşçının bir bekleyeni vardır. Bu bir de anne olunca duygular bambaşka bir yere taşınıyor. Toplumda herkese dokunacak bir ana-oğul hikayesi her şeyden önce ama oğul Mustafa Kemal olunca da hikaye bambaşka bir yere taşınıyor tabii. Anne-oğul ilişkisi anlattığımız için de herkes kendinden bir şey bulacak.

Filmin gişede kendini göstereceğini söyleyen Yıldırım, Müslüm filminde yakaladıkları izleyici sayısını geçmeyi hedeflediklerini söyledi. 

Aslıhan Güner'in Zübeyde karakterini canlandıracağı filmde Alican Yücesoy, Emre Kınay, Devrim Nas ve Sitare Akbaş gibi isimler de rol alacak. Senaryosunu İlber Tekinsoy'un yazdığı filmde yapımcılığı Nuri Yıldırım ve Alper Tosun üstleniyor. 

zubeydehanim

Zübeyde Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek? 

Zübeyde, zor şartlar nedeniyle altı çocuğunun dördünü küçük yaşta kaybeden bir annenin hikayesini anlatacak. Cesaret ve dirayetle Mustafa Kemal'in yetiştirilme sürecine ışık tutan filmde Atatürk'ün annesiyle ilişkisi, yaşadığı çatışma ve zorluklar beyaz perdeye aktarılacak. 

Çocuğuna her şartta sevgiyi ve şefkati gösteren annenin hikayesi Zübeyde, planlananlara göre 29 Ekim haftasında vizyona girecek. 

ICNN Yapım'ın üstlendiği filmin gişe gelirinin bir kısmı ise Darüşşafaka Vakfı'na aktarılacak.