Yeni yılın gelmesiyle beraber memur ve memur emeklisi maaşlarına yüzde 30 oranında yapılan zammın ardından kamu kurum ve kuruluşları tarafından promosyon anlaşmaları yenilenmeye başladı. Zamlı maaşlara ek ödeme müjdesi geldi. Nakit ihtiyacı olanlara can suyu olacak promosyondan haber bekleyen bir kurum çalışanlarına daha müjdeli haber verildi. Verilen müjdede 29 bin TL tek seferde hesaplara yatırılacağı duyuruldu.

Geçen yılın Temmuz ayında memur ve emeklilere ek zam yapılmıştı. Hal böyle olunca hemen her banka emeklileri kendi bünyesine çekmek için yeni yeni kampanyalar yapıp promosyon anlaşmasını güncellemeye başladı. Yeni yılın gelişiyle tüm promosyonlar yenilendi. Bankaların sunduğu kampanyalar bunlarla sınırlı olmayıp kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeller için promosyon anlaşmalarını da hızlandırdılar. Pek çok kurum anlaşma sağladığı bankalarla çalışanlarına tek seferde binlerce lira kazandırmaktadır.

En Yüksek Promosyon 40 Bin TL!

Bakanlık çalışanlarına ve bazı kurum çalışanlarına bankalar tarafından yapılan anlaşma sonucu 20 bin TL verildiği görülürken bazıları da kıyasıya rekabet içerisinde olarak 40 bin TL’nin üzerinde promosyon anlaşması yaptı. Yapılan promosyon anlaşmasında bazı bankalar ek ücrette ödeyerek promosyon alan çalışan sayısını artırmaya yönelik hareket etti. Diğer yandan şuanda en yüksek verilen promosyon oranı 41.500 TL olurken ilerleyen günlerde promosyon anlaşmasının daha da artacağı tahmin edilmektedir.

Tek Seferde 29 Bin TL Yatırılacak

Yeni yılın gelişiyle promosyon anlaşmaları da güncellenmeye başladı. Özellikle memur ve memur emeklisi maaşlarına gelen zamların ardından promosyonlar yenileniyor. Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü de promosyon anlaşmasını duyurdu. Bu kapsamda Halkbank ile anlaşma yapan Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü çalışan personeline 29 Bin TL vereceğini duyurdu. Verilecek bu tutarın 25 Bin 200 TL’sinin tek seferde nakit olarak, 3 bin 800 TL’sinin ise para puan şeklinde hesaplara yatırılacağı duyuruldu. Yapılan anlaşma sonucu yeni promosyon miktarlarının Ocak ayı içinde hesaplara yatırılacağı duyuruldu. Elbette bankalar promosyon anlaşması yaparken bankadan belirli bir süre maaş alma sözü verilmesini istemektedir.

Promosyon anlaşmaları kurumdan kuruma farklılık göstermektedir. Diğer promosyon anlaşmaları:

Eskişehir Anadolu Üniversitesi: 3 yıl, 41 bin 500 TL

Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi: 3 yıl, 31 bin 100 TL

Eskişehir Sağlık Müdürlüğü: 3 yıl, 35 bin 200 TL

Bingöl Özel İdaresi: 23 bin 875 TL

Ankara Tarım İl Müdürlüğü: 22 bin 100 TL

Ankara İl Kültür Müdürlüğü: 25 bin 500 TL

Edirne Keşan Milli Eğitim Müdürlüğü: 25 bin 250 TL

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü: 21 bin 950 TL

Ticaret Bakanlığı: 20 bin TL

Adalet Bakanlığı: 3 yıl, 25 bin TL

Elektrik Faturanız 130 TL Üzeri İse Hemen PTT'ye Gidin! Tüketim Yardımı Başladı Elektrik Faturanız 130 TL Üzeri İse Hemen PTT'ye Gidin! Tüketim Yardımı Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı DÖSİM personeli: İlave 10 bin TL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: 27 bin TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi: 27 bin TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi: 27 bin TL

Gaziantep Üniversitesi: 4 yıl, 35 bin TL,

Şanlıurfa Harran Üniversitesi: 37 bin 250 TL,

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü: 19 bin 205 TL

Türk Hava Yolları: 40 bin TL

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü: 20 bin 362,50 TL

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü: 30 bin TL