Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli sosyal destek programlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Yeni yıl ile birlikte asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına zam yapılırken, destek ödemelerinin ne kadar olacağı da merak ediliyor. Bu kapsamda, evde bakım maaşının ne zaman yatacağı ve söz konusu desteğin zamlı tatarına dair araştırmalar devam ediyor.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı ödemesi kapsamında geçtiğimiz yıl 3.336 TL hak sahiplerine iletiliyordu. Yeni yıl ile birlikte, destek ödemesi 4.337 TL seviyesine çıkarıldı.

Ocak 2023 Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

Evde bakım maaşı zammının yanı sıra, ödemelerin ne zaman yapılacağı da merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ayın 15'i ile 31i arasında evde bakım maaşını hesaplara aktarıyor.

PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli

Evde Bakım Maaşı Başvuru Şartları

Evde bakım maaşı ile ilgili araştırılan konulardan birisi de söz konusu destekten kimlerin yararlanabileceği. Eve bakım maaşı ağır engelli raporu olan, hastalığı nedeniyle tuvalet, beslenme, giyinme, temizlik, merdiven inip çıkma gibi ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan kişilere sağlanıyor.