Milyonlarca çalışanın bir süredir merak ettiği asgari ücret zammı, geçtiğimiz günlerde belli oldu. 2023 yılı için asgari ücret 8.506 TL olarak belirlenirken, söz konusu zamlı maaşın ne zaman yatacağı da merak ediliyor. Bu kapsamda, zamlı asgari ücretin ocak ayında mı yoksa şubat ayında mı yatacağına ilişkin araştırmalar devam ediyor.

Zamlı Asgari Ücret Hangi Ay Yatacak?

2023 yılı için belirlenen 8.506 TL asgari ücret ödemesi, şubat ayında maaşlara yansıyacak. Bir aylık çalışma sonucunda maaş alındığı için şubat ayından itibaren zamlı asgari ücret hesaplara yatacak.

ŞOK Aktüel Ürünler Kataloğu Yayınlandı! 4 Şubat 2023 ŞOK İndirim Listesi ŞOK Aktüel Ürünler Kataloğu Yayınlandı! 4 Şubat 2023 ŞOK İndirim Listesi

Emekli Zammı 2023

Asgari ücret zammının açıklanmasının ardından, emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda, emekli zammı için yarın açıklanacak aralık ayı enflasyon rakamları yakından takip edilecek. Enflasyon verilerinin duyurulmasının ardından, emekli maaşlarına yapılacak zam da belli olacak.