Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli sosyal destek ödemelerini gerçekleştirirken, yeni yıl ile birlikte bu ödemelerde artış yapılıp yapılmayacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyordu. Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile birlikte, evde bakım yardımının ne zaman zamlı olarak yatacağı netlik kazandı.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı kapsamında, 3.336 TL hak sahiplerinin hesaplarına aktarılıyordu. Ocak ayında da 3.336 TL hesaplara yatırıldı ancak şubat ayı itibariyle destek ödemesinde artış yapılacak. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, ocak ayı memur maaş katsayısındaki yeni düzenlemeyle birlikte, evde bakım maaşı ödemeleri şubat ayı itibariyle zamlı olarak verilecek.

Belediye Yardımları Hem Cebinizi Hem Evinizi Isıtacak! Geç Kalmayın Belediye Yardımları Hem Cebinizi Hem Evinizi Isıtacak! Geç Kalmayın

Evde Bakım Yardımı Ocak 2023

Evde bakım yardımı ocak ayı ödemeleri, 15 Ocak'tan itibaren hesaplara aktarılmaya başlandı. Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ''Bakım ihtiyacı olan ağır engelli bireyleri ailelerinin yanında desteklemek amacıyla bu ay toplam 1 milyar 847 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Engelli vatandaşlarımız için hak temelli bakış açısıyla politikalar geliştirmeye devam edeceğiz'' ifadelerine yer verdi.