Ramazan pidesi fiyatı belli oldu. Geçen yıla oranla 350 gramı 6 TL’den satışa sunulan ramazan pidesi bu yıl zamlı fiyatla satılacak. Alınan karar kapsamında 350 gramdan 320 grama düşürülen ramazan pidesi 10 TL’den satışa sunulacak. Yapılan açıklama kapsamında ramazan pidesinin gramajının düşürülüp, fiyatının artmasına en büyük sebebin ise artış gösteren maliyetler olduğu söylendi.

Ramazan ayı gelmeden pide fiyatları belli oldu. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, geçen yıl 350 gramı 6 TL’den satılırken pidenin hem gramajı düşürüldü hem de fiyatı arttı. Alınan karar kapsamında 320 gramı 10 TL’den satılma kararı verilen ramazan pidesinin fiyatı zamlandı. Ramazan pidesinin gramajının düşürülüp, fiyatının artmasındaki en büyük sebebin artış gösteren maliyetler olduğunu belirten İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Ekmek ve Unlu Mamuller Komitesi üyesi Hüseyin Sağır açıklama yaptı. Sağır tarafından:

PTT Personel Alımı 2023 Ne Zaman Yapılacak? İşte Başvuru Tarihleri PTT Personel Alımı 2023 Ne Zaman Yapılacak? İşte Başvuru Tarihleri

“İzmir’de, ramazan pidesi 320 gram olarak 10 liradan satılacak. Ankara’da 300 gramı 10 liradan satılacak. Biz 20 gram fedakarlık yaptık. Karar, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde alınıyor. İzmir Ticaret Odası olarak bu kararı uyuyoruz" denildi.