Milyonlarca emeklinin ve çalışanın maaş zammı geçtiğimiz günlerde belli oldu. Asgari ücret, emekli ve memur maaşlarının netlik kazanması ile birlikte, farklı ödemeler ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağladığı destek ödemelerinde ne kadar artış olacağı merak ediliyordu. Söz konusu destek ödemeleri ile ilgili araştırmalar devam ederken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık artışa dair bilgi verdi.

Mart Ayında Başvurusunu Yapan Emekliye Müjde! Nisan da 1,5 Maaş Artı 2 İkramiye Ödemesi Mart Ayında Başvurusunu Yapan Emekliye Müjde! Nisan da 1,5 Maaş Artı 2 İkramiye Ödemesi

Destek Ödemesi Artış 2023

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklamasına göre, destek ödemelerinde yüzde 30 oranında artış sağlandı. Memur zammı oranında gerçekleşen artış ile birlikte, destek ödemelerinin zamlı tutarları da belli oldu.

Sosyal Ekonomik Destek Ödemesi 2023

Bakan Derya Yanık'ın, memur zammı oranında destek ödemelerinin artış göstereceğini açıklamasının ardından, çeşitli destek ödemeleri ile ilgili araştırmalar başladı. Bu kapsamda, Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi de merak ediliyor. Söz konusu desteği ödemesi, gerçekleşen artış ile birlikte 3.038 TL seviyesine yükseldi.

Sosyal Yardım Parası Artışı

Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesinde gerçekleşen artışın yanı sıra, diğer destek ödemelerinin de tutarları belli oldu. Bu kapsamda, güncel destek ödemleri şöyle:

Yaşlılık Aylığı: 1.997 TL
Yüzde 40 İle 69 Arası Engelli Aylığı: 1.594 TL
Yüzde 70 ve Üzeri Engelli Aylığı: 2.392 TL
Evde Bakım Yardımı: 4.336 TL
Engelli Yakını Aylığı: 1.594 TL

Destek ödemelerinde artış ile birlikte, oluşan güncel tablo belli oldu. Zamlı destek ödemeleri, hak sahiplerinin banka hesaplarına aktarılacak. İlgili destek ödemesine dair detaylı bilgilere ve başvuru şartlarına, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden erişilebilir.