Tarım ve Orman Bakanlığı, çeşitli destek ödemelerini hak sahiplerine iletmeye devam ediyor. Bu kapsamda, orman köylülerinin desteklemek ve yerine kalkındırmaya destek olmak amacıyla ORKÖY destekleri 2023 yılında da devam edecek. Söz konusu destek ödemesi ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, destek ödemelerinin yüzde 126 oranında artırıldığını duyurdu.

İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak

ORKÖY Desteği Arttı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin açıklamasına göre, 2022 yılında toplamda 530 milyon TL olan ORKÖY desteği, yüzde 126 oranında arttırılarak 2023 yılında 1,2 milyar TL seviyesine çıkacak. Destek Hakkında paylaşımda bulunan Bakan Kirişçi ''ORKÖY desteğini yüzde 126 oranında artırdık. Orman köylülerimizi desteklemeye ve yerinde kalkındırmaya devam edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun.'' ifadelerine yer verdi.

ORKÖY Kredisini Kim Alabilir?

ORKÖY kredisini alabilecek olan kişiler şu şekilde:

- Orman Köylüleri
- Kooperatifler ve Üst Kuruluşları
- Destekten yararlanacak orman köylülerinde o köyde en az 1 yıl ikamet etme şartı aranmaktadır. Daimi işçi, memur ve esnaf kişilere kredi verilmemektedir.