2023 yılında birçok banka eğitim destek kredilerini açıklamaya başladı bunlardan biri de düşük faiz oranıyla kredi imkânı sunan DenizBank oldu. Özel okul, özel üniversite ve kurs ücreti gibi eğitim ihtiyaçları için bir destek paketi hazırladı. Bunu duyan öğrenciler kredi üst limitini ve başvuruların nereye yapılacağını merak etmeye başladı.

2023 Denizbank Eğitim Destek Kredisi

PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli

Banka yaptığı duyuruda 55 bin TL üst limitiyle 36 aya varan taksit sağladığını açıkladı. Bu miktar yeterli olmayan öğrenciler için ise 50 bin -100 bin aralığında 24 ay vade 100 bin TL üzerindeki krediler için ise 12 ay vade uygulanacağını belirtti. Son dönemde popüler olan yurtdışı dil okullarında eğitim görmek isteyen öğrencilerin ilgisini çekti.

Denizbank Eğitim Kredisi Şartları

Denizbank başvuru için gerekli belgeleri açıkladı:

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi (Maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)
  • Yerleşim belgesi(ikametgah) veya son aya ait resmi fatura örneği
  • Öğrenci kabul belgesi