Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan youtube, milyonlarca kullanıcının video paylaşımlar yapmasını sağlıyor. Kanal hesabı açan kullanıcılar, kendi kanallarının tanıtımlarını yaparak paylaşımlarının izlenmesini sağlamaya çalışıyor. Youtube kanal tanıtımı için profesyonel içerikler oluşturabilirsiniz.

Kanalınızın youtube abone sayısını artırmak, paylaşımların izlenmesini sağlamak için doğru yöntemlere tanıtım içerikleri hazırlamalısınız. Milyonlarca aktif kanal içerisinde takip edilen kanal olmak için kanalınızı nasıl tanıtacağınızı bilmelisiniz. Yapılan tanıtımlar, youtube video etkileşimlerinin, youtube izlenme oranlarının artmasına da büyük katkı sağlayacaktır.

Youtube Kanal Tanıtım Yöntemleri

Youtube kanal tanıtımı yapma çalışmaları ile çeşitli yöntemleri deneyen kullanıcılar, başarılı sonuç aldıkları yöntemlerin neler olduğunu diğer kullanıcılarla paylaşıyor. Sosyal medyada tanınır olabilmeniz için doğru tanıtım yöntemlerini kullanmalı, diğer kullanıcıların kanalınızı takip etmelerini sağlamalısınız.

En iyi tanıtım yöntemleri şunlardır:

YOLCU360’TAN YARIYIL TATİLİ FIRSATLARI YOLCU360’TAN YARIYIL TATİLİ FIRSATLARI
 • Seo tekniklerini kullanmak,
 • Videolarla ilgili yapılacak açıklamalara özen göstermek,
 • Video başlık ve açıklama ekleme işlemlerini ihmal etmemek,
 • Profil bilgilerini eksiksiz doldurmak,
 • Profil resmi ve banner kullanmak,
 • Doğru başlıklar belirlemek,
 • Yarışmalar düzenlemek,
 • İçerik üreticileri ile çalışmak,
 • Paylaşımlara farklı dillerde açıklama eklemek,
 • Kullanıcı isteklerini öğrenmek,
 • Paylaşımların zamana uygun olmasını sağlamak,
 • Sosyal medyanın gücünden faydalanmak,

Bu yöntemler, olumlu sonuçların alınmasını sağlayan yöntemlerdir ve profesyonel kullanıcılar, farklı tanıtım seçeneklerini kullanarak hesaplarının daha da güçlenmesini sağlayacaktır.

youtube-kanal-tanitimi-1

Tanıtım Videosu Çekimi

Youtube hesabının tanıtımı için video çekimi hazırlarken, bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Tanıtım videolarında ilk önce marka hakkında bilgi verilmeli daha sonra ürün ve hizmetlerden bahsedilmelidir. Yapılan çekimlerde, hizmetlerle ilgili abartılı cümleler kullanılmamalı, ürün özellikleri, sağladığı faydalar daha ön plana çıkartılmalıdır. Youtube kanalınızı tanıtmak istediğinizde kim olduğunuzu ve nasıl çalışmalar yapacağınızı kısaca açıklayabilirsiniz.

Video Açıklamalarına Önem Verin

Youtube kanalında paylaşılan videolarla ilgili yapılacak açıklamalar, kullanıcıların ön bilgi sahibi olmasını sağlar. Her tanıtım videosu için açıklama yapmaya önem vermelisiniz. Her video, eklenen açıklamalar sayesinde daha fazla izleme alabiliyor ve üst sıralara çıkarak önerilenler arasında gösterilebiliyor.

Açıklamaların bilgi verici ve en az 250 kelime ancak çok uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Açıklamalarda ortalama 3 -4 anahtar kelime kullanılabilir ve anahtar kelimenin ilk 25 kelime arasında kullanılması da çok önemlidir.

Başlık Kullanımına Dikkat Edin

Youtube platformunda tanınmak ve videolarınızın izlenebilmesi için başlık ve açıklama verilerini kullanmalısınız. Youtube algoritması, kullanılan metaverilere göre içerikleri üst sıralara çıkartıyor. Videonuz için uygun başlık belirlediğinizde, güçlü ve güvenilir paylaşım olarak algılanacaktır.

Başlıklar, kullanıcıların dikkatini çekecek şekilde ve anahtar kelimelerden oluşmalıdır. Kanalınızın ve videolarınınız, youtube tarafından hangi konu hakkında anlaşılmasını sağlayan veriler başlık ve açıklama verileridir. Hedef kitleye ulaşabilmek için video kategorisini seçerek paylaşım yapmalısınız.

Kanal Hesabına Doğru ve Gerekli Bilgileri Girin

Kanal tanıtımında, profil bilgilerinin eksiksiz olması önemlidir. Kanal hesabı oluşturulduktan sonra kullanıcı bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi ve güncel tutulması gerekir. Seo tekniklerinin kullanılabilmesi, güvenilir hesaplar arasında yer alabilmeniz için gerekli tüm bilgileri girmelisiniz. Kanal ve paylaşımlarla ilgili kısa açıklamaların yapılması, izleyicilerin kim olduğunuzu bilmesi açısından etkili bir yöntem olduğu biliniyor.

Görsellere Önem Verin

Youtube kanalınızda profil resimlerini kullanırken arka plan için ilgi çeken görselleri kullanabilirsiniz. Banner olarak isimlendirilen görseller, diğer kanallar arasında ayırt edilmesini sağlayacaktır. Bu rakip kanallar arasında ön plana çıkmayı başarmanıza yardımcı olacaktır.

Görselle önem veren ve kullanan kanallarla, görsel kullanmayan kanallar arasında büyük farklılıklar vardır. Kullanmış olduğunuz görseller, kanalınızın ve profilinizin, kullanıcıların aklında kalmasını sağlayacaktır. Youtube kanalları için banner seçeneklerini inceleyerek, nasıl ve neden kullanmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

İlgi Çeken Başlıkları Kullanın

Youtube platformunda yer alan videoların, geniş kitlelere ulaşmasını ve kanalın en iyi şekilde tanıtılmasını sağlayan öğelerden birisi de videolara eklenecek olan başlıklardır. Doğru başlıklar, videoların ilgi görmesini ve izlenmesini sağlarken, yanlış başlıklar videoların çöpe gitmesine neden olabilir.

Hedeflenen başarıya ulaşabilmek için içeriğin kalitesi ve sunuş şekli çok önemlidir. Youtube üzerinden sürekli video izleyenler, başlıklara bakarak videoların hangi konuyla ilgili olduğunu tespit eder. Güçlü başlıklar, kullanıcıları videoyu izlemeye çekerken, güçlü olmayan başlıklar, farklı videoları aramaya başlamalarına neden olur.

Çalma Listesi Oluşturun

Youtube kanalında çalma listesi oluşturmak, birbirini takip eden videoların kullanılması olarak tanımlanır. Kanalı takip eden kullanıcıların, kanalda daha uzun süre kalmasını ve tüm paylaşımlarınızı izlemesi için çalma listesi oluşturmaya özen göstermelisiniz.

Çalma listesi gücü sayesinde kanalınız daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilir ve tanınır. Bu yöntem, videolarınızın izlenme ve farklı etkileşimlerinin artmasını sağlar. Çalma listesi sayesinde kullanıcılar videolarınızı aramak zorunda kalmadan sırayla izlemeye başlar.

Yarışmalar ve Hediye Kampanyaları Düzenleyin

Youtube kanallarında yarışmaların düzenlenmesi, kanalın daha fazla ilgi çekmesini sağlar. Kanalın güçlendirilmesi ve büyütülmesi, yeni üyelerin kazanılması için etkili yöntemlerden birisidir.

 • Yarışma düzenleme amacınızı belirleyin,
 • Yarışma sonunda hediye verin,
 • Katılımın yüksek sayıda olması için şartları basit tutun,
 • Yaptığınız yarışmayı farklı platformlarda duyurun,
 • Yarışmalara katılımları ücretsiz yapın,

Yapacağınız yarışmalar yaratıcı, bilgilendirici ve eğlenceli olmalıdır. Kullanıcılar, yarışmaya ödülü kazanabilmek için katılmalıdır.

Profesyonel İçerikler Üretin

Youtube kanalınızı en iyi şekilde tanıtmak ve takipçi kitlenizi oluşturmak için profesyonel destekler alabilirsiniz. İçerik üreticilerinden alacağınız profesyonel destekler hedeflenen başarı adımlarını hızlı atmasını sağlar. Benzer içerikler üreten kullanıcılarla çalışmak, içeriklerin daha kaliteli üretilmesini sağlayacaktır.

Başka kullanıcıların videolarına yorumlar bırakarak, kendi kanalınızın da takip edilmesini sağlayabilirsiniz. Benzer video içerikleri üreterek yapacağınız paylaşımlar, kanalınızı takip eden kullanıcıların bağlılığını kazanabilirsiniz. İçerik kalitesi yüksek olduğunda, etkileşim oranları da daha güçlü olacaktır.

Açıklamalarda Farklı Diller Kullanın

Youtube dünyanın genelinde erişim yapılabilen sosyal medya platformudur. 80 farklı dilde hizmet veriyor ve kanal sahipleri, uluslararası takipçi kazanabiliyor. Kanalda yapacağınız paylaşımlarla ilgili açıklamalarda farklı dillerin kullanılması, yabancı takipçilere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bu yöntem kanalın hızla büyümesine, dünya genelinde tanınmanıza yardımcı olacaktır. Videolarınıza alt yazı ekleme işlemini kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Farklı dillerde eklenen alt yazılar sayesinde içeriğin ne olduğu hakkında herkesin bilgi sahibi olması sağlanmış oluyor.

Kullanıcı Taleplerine Önem Verin

Kanalınızı takip eden kullanıcılarla iletişim halinde olmanız ve ne izlemek istediklerini öğrenmeniz önemlidir. Video paylaşımları altına yorum yazmalarını ve yorumlarda ne izlemek istediklerini belirtmelerini isteyebilirsiniz.

Bu kullanıcı taleplerine önem verdiğinizi gösterirken, yapılan yorumlarla videoların öne çıkmasını, hesabınızın güçlenmesini de sağlamış olursunuz. Yapılan önerileri dikkate almalı ve içerikleri ona göre hazırlamalısınız.

Paylaşımları Zamana Göre Belirleyin

Doğru konunun doğru zamanda paylaşılması, gösterilen ilginin artmasını sağlayacaktır. Gelişen olaylara ve yaşanan gelişmelere göre içerik üretmeniz ve zamanında paylaşmanız kanal tanıtımı için önemlidir.

Diğer Sosyal Medya Platformlarında Tanıtım Yapın

Kanalınızı tanıtmak, izlenme sayısını, etkileşimleri artırmak için sosyal medyanın gücünden faydalanmalısınız. Kanal reklamlarınızı, sosyal medya platformlarında, e-posta adresinde ve web sitelerinde paylaşabilirsiniz. Paylaşımlara link ekleyerek farklı platformlar üzerinden bağlantı yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Abone Sayınızı Artırmaya Çalışın

Kanal tanıtımının en etkin yolu abone sayısını artırmaktır. youtubemarket.net sayesinde, youtube abone satın al butonunu tıklayarak hesabınızı büyütebilir, dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. youtube izlenme satın al işlemi sayesinde izlenme sayısı arttıkça hesabınız üst sıralarda yer alacak, paylaşımlar daha fazla ilgi görecektir.