Yükseköğretim Kurumları Sınavları'na milyonlarca öğrenci giriş yapıyor. Sınav için hazırlıklar devam ederken, sınav tarihleri de merak ediliyor. Bu kapsamda, YKS tarihine ilişkin yapılacak açıklamalar pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor.

YKS Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, kasım ayında yaptığı açıklamada sınav takvimi duyurmuştu ancak seçim tarihi ile çakışmasında dolayı söz konusu açıklama geri çekilmişti. Önceki açıklamanın ardından, sınavın ne zaman yapılacağına dair henüz bilgi verilmedi. Önümüzdeki süreçte sınav takviminin ÖSYM tarafında duyurulması bekleniyor.

İki Çocuğunun Yanında Cinsel İçerikli Yayın Yapan Anne Adliyede İki Çocuğunun Yanında Cinsel İçerikli Yayın Yapan Anne Adliyede

YKS 2023 Tarihi

Sınav takviminin açıklanması için bekleyiş devam ederken, geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşır" demişti.

Genellikle Haziran Ayında Yapılıyor

Üniversite sınavları, önceki yıllarda genellikle haziran ayında yapıldı. Bu yılda benzer şekilde haziran ayı içersinde sınavın gerçekleşmesi bekleniyor. Sınav tarihi ile ilgili, önümüzdeki süreçte ÖSYM kamuoyuna bilgi verecek.