Yeni yılın gelmesiyle beraber hemen her ürüne ayrı ayrı zam geliyor. Gelen zamlar vatandaşın cebini olumsuz olarak etkilemesinin yanı sıra alım gücünü de en aza indirmektedir. O ürüne yeni yıldan itibaren tam 3 kez zam geldi. Yeni yıl resmen bir geldi pir geldi. Tam 3 kez zamlandı. Gıda fiyatlarına gelen zamların ardı arkası resmen kesilmiyor. Giderek artan enflasyon fiyatları herkesin hem cebini hem evini olumsuz olarak etkilemektedir.

EYT'lilere Büyük Para İadesi! Hemen Alın EYT'lilere Büyük Para İadesi! Hemen Alın

Gıda fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Özellikle kırmızı ete gelen zamlar tüm vatandaşın olumsuz olarak etkilenmesine neden oldu. Kırmızı et fiyatlarına iki ayda toplam yüzde 50 zam geldi. 2 ay önce dana karkas et 90 TL gibi bir fiyatla satılırken şuan 135 TL’ye satılması dikkatleri çekti. Bildiğiniz gibi 2022 yılı tam anlamıyla zam yılıydı. Özellikle temel gıda ürünlerine gelen zamlar vatandaşın cebini zorlamaya devam ediyor. Bu zamlardan et fiyatları da nasibini aldı. Et fiyatlarına yılbaşından itibaren tam 3 kez zam geldi. Son iki aydır et fiyatlarına gelen yüzde 50 zammın ardından karkas et fiyatları 135 TL’ye satılmaya başlandı.

Et Fiyatlarına Yüzde 50 Zam Geldi

2023 yılında en çok zamlanan ürünlerden biri de et olarak karşımıza çıktı. Özellikle dana karkas etin kilosunun yüzde 50 oranında arttığı gözlemlendi. 2 ay önce dana karkas fiyatı 90 TL’den satılırken şuanda fiyatı 135 TL’ye kadar çıktı. Hatta sadece karkas et değil kıyma fiyatları da 180 TL’ye kadar çıktı. Dana bonfile fiyatı ise 400 TL’ye kadar çıktı. Vatandaşın cebini olumsuz olarak etkileyen bu fiyatlar herkesi etkilemektedir.

Et fiyatlarına zam gelmesinin ardından hemen her ürüne zam gelmesi düşünülmektedir. Zamanla yeni ürünlere zam geldiği takdirde sizlerle an be an paylaşmaya devam edeceğiz.