Tek şartın 18 Yaş üzeri olmak şartı var olan yardım için başvurular devam ediyor. Yapılan başvuru sonrasında her ay 1.500 TL ödeme yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onayı ile PTT'den ödenen yardımlar arasına bir yenisi daha eklendi.  "Terör Zararı Yardımları" desteği adı altında başlatılan yardımdan faydalanmak için belirli şartları ASHB belirlerken, başvuru süreci de bizzat takip ediliyor. 

Söz konusu yardım henüz çok kişi tarafından bilinmezken, konu ile alakalı bakanlıktan açıklama geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bahsi geçen yardım programı ile alakalı yapılan açıklama da ''Aile Terör Zararı Yardımları ; terör olaylarından etkilenen kişilerin acil durum kapsamında gıda, giyim, yol, eğitim ve barınma gibi ihtiyaçlarına yönelik olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından yardımlar yapılmaktadır.'' denildi. 

Terör yardımından kimler faydalanabiliyor

Söz konusu yardımdan faydalanabilmek için ASHB başvuru yapmak yeterli olmakta. Her haneden 18 Yaş üstü bir bireyin başvurusu yeterli olmakta.  Kimlerin yararlanabileceği konusunda yapılan açıklama da Bakanlık, ''İkamet ettiği yerde terör olaylarından etkilenen vatandaşlar ile terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan vatandaşlar yararlanabilmektedir.''  denildi

Aylık 1.500 TL ödenecek

Terör yardımı kapsamında başvurular açık olarak devam etmekte iken başvuran kişinin başvurusunun kabul edilmesi durumunda aylık minimum 1.500 TL ödeneceği biliniyor. 

Bir Dakikada Zengin Edecek Formül Hem de E-Devlet üzerinden Bakılıyor Bir Dakikada Zengin Edecek Formül Hem de E-Devlet üzerinden Bakılıyor