Yarıyıl tatili ve yaz tatili için planlama yapmak isteyen öğrenci ve veliler, tatillerin ne zaman başlayacağını ve ne zaman sona ereceğini araştırıyorlar, Bu kapsamda, okullar ne zaman kapanacak, 15 tatil ne zaman, yaz tatili ne zaman başlayacak, yarıyıl tatili tarihi gibi araştırmalar, yeni yıla girilmesinin ardından hız kazandı.

Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı 13 Şubat'a Kadar Tatilin Uzatıldığını Duyurdu Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı 13 Şubat'a Kadar Tatilin Uzatıldığını Duyurdu

15 Tatil Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı takviminde, 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi tatil tarihlerine dair detaylar yer alıyor. Söz konusu takvime göre, yarıyıl tatili 23 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

Yaz Tatili Ne Zaman?

Yarıyıl tatilinin yanı sıra, yaz tatilinin ne zaman başlayacağı da merak ediliyor. Bu kapsamda, okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili tarihi gibi çeşitli aramalar yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre, yaz tatili 16 Haziran 2023 Cuma günü itibariyle başlayacak.

İkinci Ara Tatil Tarihi

Öğrenciler ve veliler, daha çok yaz tatili ve yarıyıl tatili ile ilgili araştırmalar yapıyorlar ancak ikinci ara tatil tarihi de merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı takviminde ikinci ara tatil tarihi de yer alıyor. Söz konusu takvime göre, 17-20 Nisan tarihleri ikinci ara tatil olacak.