Kış mevsiminin kurak geçmesi nedeniyle, ne zaman kar yağacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda, kar yağışı ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamaları yakından takip ediliyor.

Gibi 4. Yeni Sezon Startı Verildi Ne Zaman Başlayacak Gibi 4. Yeni Sezon Startı Verildi Ne Zaman Başlayacak

Kar Ne Zaman Yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün akşam saatlerinde başlaması beklenen ve yarın da etkili olacağı düşünülen kar yağışı ile ilgili açıklama yaptı. Doğu Anadolu'dan etkili olması beklenen yağış ile ilgili yayınlanan uyarıda ''Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (Çarşamba) akşam saatlerinden sonra Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Muş, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Van’ın güneyi, Diyarbakır’ın kuzeyinin yüksekleri, Siirt ve Batman illerinin yüksek kesimlerinde, gece saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van’ın kuzeyinde yoğun (20 cm üzeri) kar yağışları bekleniyor. Yoğun kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda, aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.'' ifadeleri yer aldı.

Ulaşımda Aksama, Buzlanma Olabilir

Bugün ve yarın etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle oluşabilecek ulaşımda aksama, buzlanma, çıp ve don gibi muhtemel risklere karşı dikkatli olunması gerekiyor.