Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde binlerce kişiyi hayattan Koparan depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Ünlü oyuncu Uğur Aslan da Hatay'da bulunan ailesinin yarısının göçük altında kaldığını Söyledi. Arama kurtarma çalışmaları için yardım isteyen Uğur Aslan, “Biz artık onları kaybettik varsayıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş'ta dün meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremin ardından 10 il yerle bir oldu. yaşanan büyük depremler sonrasında 3381 vatandaş hayatını kaybederken 20.426 vatandaşın yaralandığı duyuruldu. Yıkılan bina sayısı ise 11.302 olarak açıklandı. AFAD yapılan ihbarlardan 5.755'inin yıkıldığının teyit edildiğini bildirdi. Depremin üzerinden 30 saate yakın süre geçti göçük altındaki kişileri kurtarma çalışmaları sürüyor.

Bu Önemli Detay Nejat İşler Hayranlarının Gözünden Kaçmadı Bu Önemli Detay Nejat İşler Hayranlarının Gözünden Kaçmadı

Depremden en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu. Hatay için sosyal medya üzerinden çağrılar gelmeye devam ederken bir yardım çağrısı da ünlü oyuncu Uğur Aslan'dan geldi. Yargı dizisinde Eren Komiser karakterini hayat veren oyuncu Uğur Aslan, Hatay'da ailesinin yarısının göçük altında olduğunu ve yardım beklediklerini söyledi.

UMUTLAR HER SANİYE TÜKENİYOR

Oyuncu Uğur Aslan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Hatay’a neden kimse yardım etmiyor” diye sorarken Şu anda göçük altında bulunan abisinin yengesinin ve yeğenlerinin artık yaşamadıklarını düşündüğünü söyledi. Instagram hesabından bir video yayınlayan Uğur Arslan, “Çünkü maalesef onlara müdahale edebilecek herhangi bir süreç çalışmadı. Orada oluşan bir takım hasarlar kaynaklı olduğu söyleniyor. Vali, oraya yardım gidebilmesi noktasında altyapılarla ilgili zaafların söz konusu olduğu söylendi. Tek temennim bir an önce hızlı müdahale edilebilir. En azından kalanlarla ilgili bir süreç çalışır, herkes sağlığına kavuşur gibi bir temenni dışında bir şey bulamıyorum. Durum çok kötü.” diye konuştu.