25.000 TL Promosyon Müjdesini Vakıflar Bankası Verdi 25.000 TL Promosyon Müjdesini Vakıflar Bankası Verdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlar için destek ödemesi yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda açıkladığı ulaşım yardımının detayları bir süredir merak ediliyordu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ulaşım desteği ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Ulaşım Yardımı Başladı

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Derya Yanık, ulaşım yardımı için başvuruların başladığını belirtti. Konuya ilişkin yapılan paylaşımda ''Öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri adına bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz. Ulaşım Desteği Programımız için sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimiz, ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvuru yapabilirler.'' ifadeleri yer aldı.

Ulaşım Yardımı Başvuru

Bakan Derya Yanık'ın açıklamasına göre, yaklaşık 400 bin öğrencinin faydalanacağı ulaşım yardımı için ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapılabilir. Söz konusu destek ödemesi için üst limit 750 TL olarak belirlendi.