Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştırmak için ulaşım desteği verileceğini belirtmişti. Söz konusu desteğin duyurulması ile birlikte, başvuruların ne zaman başlayacağı ve desteğin detayları araştırılmaya başlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte, Ulaşım Desteği başvuruların başladığını duyurdu.

Ulaşım Yardımı Başvurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine ulaşım desteği sağlanacak. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan 400 bin öğrenciye sağlanacak desteğe dair sosyal medya hesabından paylaşımda yapan Bakan Derya Yanık ''Öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri adına bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz. Ulaşım Desteği Programımız için sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimiz, ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvuru yapabilirler.'' ifadelerine yer verdi.

Elektrik Faturanız 130 TL Üzeri İse Hemen PTT'ye Gidin! Tüketim Yardımı Başladı Elektrik Faturanız 130 TL Üzeri İse Hemen PTT'ye Gidin! Tüketim Yardımı Başladı

Ulaşım Yardımı Ne Kadar?

Bakan Yanık, Ulaşım Destek Programı başvurularının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılacağını ve destek için üst limitin 750 TL olarak belirlendiği duyurdu.