Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Oğuz karakteriyle akıllarda yer edinen Tolga Karel uzun bir süredir ekranlarda gözükmüyordu. Pılını pırtını toplayıp Amerika’ya giden ve Amerika’da tır şoförlüğü yapan Oğuz Karel, yeni bir diziyle ekranlara yeniden dönüyor. Yaprak Dökümü dizisinde Oğuz karakterini canlandıran Tolga Karel, TV8 ekranlarında başlayan yeni dizi Sıfırıncı Gün ile seyirci karşısına çıkacak. Daha önce Türkiye’yi terk ederek Amerika’ya yerleşen Oğuz Karel, en son tır şoförlüğü yapıyordu. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden “Efsane 5 yıl sonra geri dönüyor. Harika bir ekiple çalışmak gerçekten onur verici” açıklamasını yaptı.

Tolga Karel Kimdir?

1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Tolga Karel, Yeditepe Üniversitesi Fransız Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler bölümünde eğitimine başlasa da iki yıl okuduktan sonra konservatuar okumaya yöneldi. Daha sonra Paris Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra pek çok sanatçıyla çalışma gösteren Karel, Ebru Gündeş, Özcan Deniz, Hande Yener gibi isimlerin albümlerinde söz yazarlığı yaptı. İlk olarak Gece Şahinleri adlı sinema filmiyle oyunculuk kariyerine başladı. 2000 yılında başlayan Evdeki Yabancı dizisinde Tekin karakterini canlandıran Karel, Yaprak Dökümü adlı dizide asıl başarıyı yakaladı. 2014 yılında Survivor’a katılan Karel, 2015 yılında Kod Adı: K.O.Z adlı sinema filminde Remzi Akkaya karakterini canlandırdı. En son ABD’de tır şoförlüğü yapan Karel, şimdilerde Sıfırıncı Gün dizisinde rol alacak.

Sıfırıncı Gün Oyuncu Kadrosu

Sıfırıncı Gün Oyuncuları arasında birbirinden başarılı isimler yer almaktadır. Yeni dizi Sıfırıncı Gün Oyuncu Kadrosu içerisinde: Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Sarp Akkaya, Yiğit Özşener, Berk Cankat, Adnan Biricik, Esra Ruşan, Uğur Uzunel, Damla Colbay, Demir Karahan gibi isimler yer alıyor.