İhtiyaç sahibi vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çeşitli sosyal destek ödemeleri yapılıyor. Bu kapsamda, evde bakım maaşı ocak ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı ve hesaplara ne kadar yatırılacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyordu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, evde bakım maaşı ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığını belirtti.

Evde Bakım Maaşı Yardımı Ocak 2023

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklamasına göre, toplamda 1 milyar 847 milyon TL tutarındaki evde bakım maaşı ödemeleri hak sahiplerinin hesaplarına yattı. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Derya Yanık ''Bakım ihtiyacı olan ağır engelli bireyleri ailelerinin yanında desteklemek amacıyla bu ay toplam 1 milyar 847 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Engelli vatandaşlarımız için hak temelli bakış açısıyla politikalar geliştirmeye devam edeceğiz.'' ifadelerine yer verdi.

Finansbank Asgari Ücretli, Emekli ve Memur İçin Çok Özel Bir Kredi Kampanyası Başlattı!   Finansbank Asgari Ücretli, Emekli ve Memur İçin Çok Özel Bir Kredi Kampanyası Başlattı!  

Evde Bakım Yardımı Ne Kadar?

Evde bakım yardımı çerçevesinde, 3.336 TL ödeme yapıldı. Söz konusu destek ödemesinde şubat ayı itibariyle artış yapılacak ve zamlı tutar hesaplara aktarılacak.