Elektrik fiyatlarıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yılbaşının gelmesiyle beraber hemen her şeye zam gelmesi herkesin cebini olumsuz olarak etkilemektedir. Son zamanlarda özellikle akaryakıta, doğalgaz tarife ücretlerine zam gelmesi herkesin cebini etkilemektedir. Bugün gelen bir haber ile elektriğe yüzde 16 indirim yapıldığı açıklandı.

1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz 1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından elektrik tarifelerinde sanayi abone grubuna yüzde 16 indirim yapıldığı duyuruldu. Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklamada:

"EPDK önce nisan ardından ekim ayında aldığı Azami Uzlaştırma Fiyat (AUF) kararlarıyla uluslararası piyasalarda oluşan olağanüstü maliyet artışlarının ülkemize olumsuz yansımasının önüne geçti, arz güvenliği sorunu yaşanmadı. Kış ayları devam ederken EPDK iki kritik karara daha imza attı. Yeni tarife döneminde mesken aboneleri için herhangi bir artış ya da zam yok. Halihazırda meskenler en düşük tarifeden yararlanmaktadır. Sanayi abone grubunda ise yüzde 16 düzeyinde bir indirim söz konusu.

Ayrıca kurulumuzun aldığı bir başka kararla da serbest piyasada elektrik tavan fiyatını megavatsaat başına 4 bin 800 liradan 4 bin 200 liraya düşürdük. Böylece serbest piyasada satılan elektrik fiyatı üzerinden elektrik tüketimi yapan özellikle sanayi kuruluşlarında elektriğin bedelinin yüzde 10 ila yüzde 15 oranında düşmesini bekliyoruz." denildi.