2022 senesinden beri promosyon güncellemeleri devam ediyor. Gerek emeklinin gerekse de çalışanın cebini rahatlatacak ek ödeme olarak verilen promosyon ödemeleri merakla takip ediliyor. Emekliye maksimum 7.500 TL promosyon ödemesi yapılırken, çalışanın bulunduğu kuruma göre 10-45.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor. 

Bankalar çalışanların maaş ödemesini üstlenmek amacıyla adeta rekabete girmişken, en fazla ödemeyi yapan banka ile kurum anlaşma sağlıyor. Bu kapsam da kurum da çalışanının refahı için tercihte bulunuyor. 

Zamlı Emekli Maaşları Ne Zaman Ödenecek? Gün Verildi Zamlı Emekli Maaşları Ne Zaman Ödenecek? Gün Verildi

Emekliler istedikleri banka ile 3 yıl maaş alma sözüne imzasını atarken, çalışan için bu durum sadece kurumun kararına bağımlı oluyor. Kurum ise çalışanı için çıktığı ihalede kazanan banka ile sözleşme imzalıyor. 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Promosyon açıklaması

Son anlaşma haberi Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden geldi. DHMİ promosyonu 2023 yılında Vakıfbank ile sağlandı.  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde belirtildi.

''DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin’in girişimleriyle 2023’ten geçerli olmak üzere üç yıl için personelin hesabına 27.000 TL tek seferde yatırılacak. 2022 yılı için ödenen 8500 TL ise iade edilmeyecek. Promosyonların hesaplara yatırılma tarihi ise önümüzdeki günlerde protokolün imzalanması sonrasında açıklanacak.

Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte; promosyonları güncelleyerek özellikle deprem bölgelerindeki personelin ihtiyaçlarını karşılamasına katkıda bulunan Genel Müdürümüz Sn. Hüseyin Keskin’e ve DHMİ Yöneticilerine DHMİ Personeli ve üyelerimiz adına teşekkür ederiz.''

Rekor promosyon anlaşmaları mevcut

Eskişehir Anadolu Üniversitesi: 3 yıl, 41 bin 500 TL

Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi: 3 yıl, 31 bin 100 TL

Eskişehir Sağlık Müdürlüğü: 3 yıl, 35 bin 200 TL

Bingöl Özel İdaresi: 23 bin 875 TL