Türkiye'nin önde gelen bankalarından Vakıfbank konut, tüketim ve taşıt alımlarında yeni ve cazip kredi kampanyalarını açıkladı. Banka, satın alımlarını finanse etmek isteyen müşterileri için düşük faiz oranları ve uzun vadeli kredi seçenekleri sunuyor. İşte Vakıfbank ihtiyaç kredisi hakkında güncel bilgiler.

Vakıfbank Yeni İhtiyaç Kredisi Kampanyası

4-22

Bankadan yapılan açıklamaya göre kamu personeli, özel sektör çalışanları ve emeklilere yönelik İhtiyaç Kredisi Kampanyası, 36 aya varan vade seçenekleriyle tüm Vakıfbank şubelerinde bulunuyor. Kampanya, tüm müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik cazip faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca müşteriler ihtiyaç kredisi kampanyasına cep telefonlarından da başvurabilmektedir.

1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz 1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz

Banka ayrıca kredi tahsis ücretinin kredi tutarının %0,5'i olduğunu ve kredi tahsis ücreti üzerinden %10 Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) alınacağını da açıkladı. Kredi kampanyasının aylık akdi faiz oranı %1,55'ten başlamakta olup, faiz oranı kişinin KKB notuna ve Vakıfbank'tan maaş alıp almamasına göre değişmektedir. Banka ayrıca kredinin artan taksitli, azalan taksitli, 3 ay ödemesiz aylık eşit taksitler, 3 aylık eşit taksitli, son taksit balon ödemeli ve değişken ödemeli olmak üzere çeşitli seçeneklerde geri ödenebileceğini belirtti. Vakıfbank, bu yeni kredi kampanyaları ile müşterilerin konut, tüketim malları ve taşıt alımlarını esnek geri ödeme seçenekleriyle uygun maliyetle finanse etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

0.69 Faiz ile Konut Kredisi

2-45

Türkiye'de Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan ortak duyuruda, orta gelirli konut kredisi faiz oranının yüzde 0,69 gibi düşük bir oran olarak belirleneceği açıklandı. Yapılan duyuruyla birlikte çeşitli bankaların sunduğu kredi faiz oranları incelemeye alınırken, Vakıfbank'ın öne çıkan oranları dikkat çekti. Bankadan alınan son bilgilere göre müşteriler yüzde 1,59'dan başlayan faiz oranıyla 0 KM taşıt kredisine, 2.-2. el taşıt kredisi de aynı oranda olacak. Ayrıca bankanın ihtiyaç kredisi kampanyası yüzde 1,55'ten başlayan oranlar sunuyor. Yeni ev almak isteyenler için Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi'nde sıfır konut için yüzde 1,20 ve diğer konut kredilerinde faiz oranları yüzde 1,29'dan başlıyor.