Tanıtımını gördüğümüz an itibari ile merakla içimizi ısıtan Ateş Kuşları dizisi oyuncuları merak ediliyor. ATV'nin merakla beklenen yeni dizi Ateş Kuşları ilk tanıtımı izleyicinin dikkatini çekmişken, Ateş Kuşları dizisi ne vaat ediyor sorusunun yanıtı defalarca kere sorulurken, Ateş Kuşları konusu, Ateş Kuşları dizisi oyuncu ve karakterlerini araştırdık. Peki Ateş Kuşları oyuncuları ve karakterleri kim? İşte detaylar...

Ateş Kuşları dizisi için geri sayım başladı. ATV'nin en güvendiği yapımları arasında yer almaya hazırlanan Ateş Kuşları dizisi aile olmanın, ne şartlarda olursa olsun birlikte olmanın önemini bizlere hatırlatmaya geliyor. 

Etkileyici ve sokak çocuklarının sıcacık hikayelerinin anlatıldığı Ateş Kuşları dizisi bize aile ne demek diye sordurtacak. 

Ateş Kuşları dizisi konusu

Dizinin başrol oyuncusu İlayda Alişan geçtiğimiz günlerde Ateş Kuşları dizisi konusu ile alakalı bir söyleşi sunmuş ve 'çocukların hayatla mücadelesini görünce burnunuz direği sızlayacak, mücadeleye rağmen birbirlerine bu kadar bağlı olmaları karşısında şaşıracaksınız' demişti. 

Bozdağ Film imzası ile karşımıza çıkan Ateş Kuşları dizisi için Mehmet Bozdağ yaz mevsimi sonunda açıklama yapmış ve tüm enerjisini bu dizi için harcayacağını söylemişti. Uğruna Destan dizisini bile yalnız bırakan Mehmet Bozdağ, en güvendiği yapımı olarak Ateş Kuşları dizisini sunmuştu. 

İzleyicinin en hassa noktasına dayanacak olan Ateş Kuşları dizisinde çok insani bir noktadan giriş yapılacak. Ateş Kuşları konusuna bakılacak olunursa, aslında her gün yol kenarlarında gördüğümüz, kendilerini arabaların önüne atan sokak çocuklarının hikayesini, mücadelesini göreceğiz. Ateş Kuşları hikayesinden çok izledikten sonra vaat ettiği gerçeklerle karşılaşacağız. Çok güzel mesajlar içerdiğine emin olduğumuz Ateş Kuşları dizisi konusu, etkileyici oyuncuları ve karakterleri ile bu akşam yüreğimizi fethetmeye geliyor. 

Ateş Kuşları oyuncuları ve karakterleri

Karakterler (Oyuncular):
Gülayşe Ateş (İlayda Alişan)
Ali Ateş (Görkem Sevindik)
Mercan Ateş (Hande Soral)
Barbaros (Burak Tozkoparan)
Nazmiye (Boncuk Yılmaz)
Zıpkın (Erdem Şanlı)
Cemal (Kaan Sevi)
Gazeteci (Yeşim Dalgıçer)
Sabit (Emir Çubukçu)
Nizam (Nizam Namidar)
Menderes (Serkan Ercan)
Çatal (Ahmet Saraçoğlu)
Hacer (Gonca Cilasun)
Şirin (Sedef Akalın)
Hüma (Lilya İrem Salman)
Çocuk Mercan (Almira Tuana Albay)
Çocuk Ali (Umut İnan) 
Çocuk Kara (Umut Ege Baştemur)
Çocuk Sabit (Fuat Fatih Odabaşı) 
Çocuk Zıpkın (Berke Obuz)
Nermin (Hilal Uysun)

'Birine kan bağı ile değil can bağı ile bağlı olmanın öneminin vurgulanacağı Ateş Kuşları dizisi konusu ile izleyiciyi gözyaşlarına boğmak üzere bu akşam ekranlarda olacak. 

Ateş Kuşları enerjisini samimiyetten alan gerçekçi bir hikâye olarak karşımıza çıkacak. Sevgiyi, şefkati, bir arada olmayı ve en önemlisi de nasıl olursa olsun sıcak yuvamızın kıymetini bilmeyi bizlere öğretecek olan Ateş Kuşları dizisi bu akşam 20.00 ATV ekranlarında olacak. 

Ateş Kuşları karakterleri

Hande Soral; Mercan

Hande Soral dizide Mercan karakteri ile başrolde yer alacaktır. Köksüzler grubunun adeta minik annesi olan Mercan, Ali'ye deli gibi aşık iken Gülayşe'yi kaybetmemek adına da ailesinin dağılmasını istemiyor.

Görkem Sevindik; Ali

Söz dizisi le yıldızı parlayan Görkem Sevindik Ateş Kuşları Ali karakteri ile karşımıza çıkarken, Köksüzler ailesinin babası olarak tanınacak. Mercan'ın kendisine aşık olduğunu bilse de bu imkansız aşka sıcak bakmayacaktır. Gülayşe'yi bulan Ali, küçük kızın ailesinin aramadığı için vicdan azabı çekmektedir. 

İlayda Alişan; Gülayşe

Küçük yaşta Eyüboğlu konağından çalınan bir daha da izine rastlanamayan bebek Ateş Kuşları Gülayşe bir akşam çöplükte bulunmuş ve Köksüzler grubunun en küçük üyesidir. 

6 Şubat Bu Akşam Diziler Var mı? Yasak Elma, Alparslan, Ömer Yeni Bölümleri Olacak mı? 6 Şubat Bu Akşam Diziler Var mı? Yasak Elma, Alparslan, Ömer Yeni Bölümleri Olacak mı?

Burak Tozkoparan; Barbaros

Barbaros korkusuz bir polistir. Vefa borcu olduğu bir adamın kızını bulmak için canını dişine takacaktır. Bu kız ise Gülayşe olacaktır