Enflasyona karşı dik durarak tüm esnafı karşısına alan fırıncıya dava açıldı. 40 yıldır fırıncılık faaliyetine devam eden Mustafakemalpaşa’lı esnaf 800 gram ekmeği 7,5 TL’ye satıyordu. Günde yaklaşık 3 bin ekmek sattığını söyleyen fırıncı vatandaşın duasını ve sevgisini kazandı.

PTT'den Her Ay 1.250 TL Çekeceksiniz! Başvuru için Son Günler PTT'den Her Ay 1.250 TL Çekeceksiniz! Başvuru için Son Günler

Ucuza Ekmek Sattı Mahkemeye Verdiler

Mustafakemalpaşa eski garaj bölgesinde fırıncılığa devam eden Kazım Balaban, ekmeği her zaman ucuza sattıklarını söyledi. Fırın müdürü Galip Demirel ise:

"Bu zor dönemde halkımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Şu an biz büyükşehirlerin sattığı halk ekmeklerinden bile ucuza ekmek satıyoruz. 800 gram ekmeği 7,5 liradan vatandaşımıza sunuyoruz. Bizde aracı yok. Biz halkın kendisine ürettiğimiz ekmeği veriyoruz. Devam eden dava sürecimiz var. Şu an Yargıtay'da görülüyor. Ucuz ekmek sattığımız için bizi dava ettiler. Ama biz ucuz ekmek satmaya ve halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Piyasanın altında satıyoruz. Bundan da zarar değil, kar da ediyoruz. Kar ettiğimizi, haksız rekabet etmediğimizi de belgeleriyle ispat ettik" dedi.

Vatandaş Fiyattan Memnun

Ekmek alabilmek için uzun kuyruklarda soğuk günlerde bekleyen vatandaşlar ise uygulamadan çok memnun olduklarını dile getirdiler.