TRT1 ekranlarının yeni dizisi Alsancak dizisi konusu kahramanlık hikayesi ile çok konuşulacakken Alsancak dizisi oyuncuları da başarısı ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu sezon TRT1 yeni dizileri konusunda pek de bir başarı sağlayamamışken, en çok güvendiği yapım startını veriyor. Peki Alsancak dizisi ne zaman başlayacak? Alsancak dizisi ilk bölümü hangi gün başlayacak? 

Dokuz Oğuz Karakteri Yüzbaşı Batur Karanlık Kimdir? Dokuz Oğuz Karakteri Yüzbaşı Batur Karanlık Kimdir?

Sosyal medyadan kanını alan dizilerin başarısı aşikâr ortada iken işte tam da bu kapsamda karşımıza bir sosyal medya destekli dizi daha çıktı. Alsancak dizisi ilk bölüm fragmanı yayınlanması akabinde gerçekçi sahneleri ile adından çok bahsettirirken, izleyici Alsancak ne zaman başlayacak? Alsancak dizisi konusu ne? gibi detayları merakla araştırdı. 

Gülsim Ali İlhan'ın Gönül Dağı dizisinden ayrılması sonrasında yeni dizisi olarak tanıtılan Alsancak dizisi Uğur Güneş'in de yeni projesi olarak tanıtılmıştı. Gönül Dağı'ndan ayrılan Gülsim Ali İlhan Alsancak dizisi ile izleyicinin kalbini tekrardan kazanmayı hedeflerken, Bir Zamanlar Çukurova sonrasında Uğur Güneş Alsancak dizisi ile çok konuşulacak. 

Oyuncu kadrosunun gücünün adeta konuşacağı dizi Alsancak dizisine TRT1 yapımcıları da çok güvenmekteyken, bu kahramanlık hikayesi ile izleyici savaş sahnelerine boğulacak. 

Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman ve Destan dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı Avcı dizisinin adı değişti. İlk Avcı dizisi olarak adlandırılan dizinin yeni adı Alsancak olarak belirlendi. 

Avcı lakaplı timin gerek askeriyenin içinde gerekse de düşmana karşı mücadelesinin anlatılacağı Alsancak dizisinde devleti için mücadele edenlerin hikayesi anlatılacak.

ASELSAN gerçeği de anlatılacak

Bozdağ Yapım filmlerinin gerçekleri ortaya çıkarma konusundaki başarısı aşikâr ortada iken ülkemizde geçtiğimiz yıllarda yaşanan ve hala gizemini koruyan Aselsan mühendislerinin uçak kazasında ölümleriyle ilgili detaylarında iddia çerçevesinde dizide yer alacağı söyleniyor. 

Alsancak dizisi oyuncu ve karakterleri

Ali Banazlı (Uğur Güneş)
Nadia Ivanov (Gülsim Ali İlhan)
Aras Güneri (İdris Nebi Taşkan)
Selçuk Türker (Ahmet Olgun Sünear)
Selim Atakan (Rıdvan Aybars Düzey)
Mustafa İnal (Murat İnce)
(Melih Özdoğan)
Bora Cansız (Faruk Aran)
Süleyman Özer (Fatih Gühan)
Hüseyin Kümüş (Çağlar Sayın)
İsmail Koca (Tezhan Tezcan)
Bahar (Sibel Aytan)
(Mine Kılıç)
(Ahmet Yenilmez)
(Eslem Akar)
(Cem Kurtoğlu)
(Gözde Türker)
(Ayşen Sezerel)

Destan'ın finaline tepki Alsancak dizisiyle veriliyor

Alsancak dizisi hakkında sosyal medya da yer alan yorumlarda birçok izleyici Destan dizisini Alsancak dizisi için finale yolladı yorumları yapılırken, Dizi adı; ALSANCAK, Tim adı; AVCI olarak tanıtılıyor.