Oyunu oldukça sevilen ve daha dizisi yayımlanmadan Rotten Tomatoes'ten %100'lük bir beğeni alan The Lust of Us, gündemden düşmüyor. Dizinin yardımcı yönetmeni Bruce Straley, HBO'daki prömiyerin ardından oyun şirketlerinde sendikalaşmanın önemine değindi. 

thelustofus

The Lust of Us HBO Prömiyerini Yaptı

PlayStation'un sevilen oyunu The Lust of Us, HBO tarafından diziye uyarlanacağı haberinin ardından gündemdeki yerini koruyarak prömiyerini yaptı. HBO prömiyerinin ardından bir konuşma yapan yardımcı yönetmen Bruce Straley, önemli açıklamalar yaptı. 

Oyun Şirketlerinde Sendikalaşmanın Önemi 

IGN Türkiye'nin bildirdiğine göre HBO prömiyerinin ardından sendikalaşmanın önemine değinen Straley, şunları kaydetti:

O dünyanın ve bu karakterlerin yaratılmasının parçası olan kişilerin, ortaya koydukları iş için hem adlarının geçmemesi hem de beş kuruş almamaları, örgütlenme için önemli bir gerekçe. Belki de video oyun endüstrisindeki yaratıcıları koruyacak sendikalara ihtiyacımız var.

thelustofus2

The Lust of Us'ın Silik Yaratcısı

İlk başta The Lust of Us oyunun ortak yaratıcısı olan ve Naughty Dog için Uncharted üzerinde de çalışan Straley, diğer yaratıcı Neil Druckmann kadar bilinmiyor. Bu nedenle de Naughty Dog'dan ayrılan Straley, ilk oyunları üzerinde çalışarak kendi stüdyosu Wildflover Interactive'i kurdu. 

Game of Thrones'un Jon Snow'u İkinci Kez Baba Olacak Game of Thrones'un Jon Snow'u İkinci Kez Baba Olacak

thelustofus1

Straley Neden Sendikalaşmayı Savunuyor?

Daha çok geliştiricilerin aşırı çalışmaya zorlanma ve çalışma koşulları hakkında yorumlar yapan Straley, Bethesda ya da Activision-Blizzard gibi oyun stüdyolarını sendikalaşmayı düşünmeye çağırdı. Ayrıca bu konuda bir oylama başlatmaları gerektiği de kaydettikleri arasında yer aldı.