3 yıl boyunca çıkması beklenilen ve sonunda 15 Ocak 2023'te izleyiciyle buluşan Lust of Us, Blu TV ve HBO Max'da yayımlanan ilk bölümünün ardından büyük beğeni aldı. Naughty Dog'un popüler video oyunundan uyarlanan dizi, yayımlanmasının ardından İngiltere'de kutulu oyun satışlarının artışına neden oldu. 

thelusofus2

Başarısı Diğer Oyunlara Sıçradı! 

Gameindustry'nin paylaştığı bilgilere göre, The Last of Us uyarlaması, İngiltere'de kutulu oyun satışlarının  patlamasına neden oldu. 

İngiltere'de The Last of Us: Part I oyununda %238'lik bir satış artışı yaşanırken, The Last of Us Remastered oyununda %322'lilk bir satış artışı kaydedildi.

thelustofus1-1

Bununla birlikte İngiltere satış listelerinde oyunun PlayStation 5 sürümü 20. sıraya yükselirken, PS4 için olan remastered sürümü 32. sıraya yükseldi. 

Yargı Dizisi Finali İfşa Oldu! Bakın Ilgaz'ı Kim Öldürdü Yargı Dizisi Finali İfşa Oldu! Bakın Ilgaz'ı Kim Öldürdü

God of War'da Ekranlara Taşınacak 

Şimdiden HBO'nun en başarılı yapımları arasında anılmaya başlayan The Lust of Us, dizinin oyun satışlarında büyük bir etki yarattı. 

godofwar

Bildiğiniz üzere Sony, popüler PlayStation oyunlarını izleyiciler ile buluşturmaya devam ediyor. Hatta öyle ki bu bağlamda God of War oyunu da Amazon Prime Video ile ekranlara taşınacak.