HBO Max’ın yapımcılığını üstlendiği dizi video oyununda olduğu gibi kıyamet sonrasında geçiyor. Dizinin Türkiye yayın haklarını online platfom Blu TV satın aldı.

The Last Of Us Konusu Nedir?

The Last Of Us, Naughty Dog tarafından PlayStation oyuncuları için tasarlanmıştı. Sevilen video oyunu diziye uyarlanarak, Amerika yayınından bir gün sonra 16 Ocak’ta BluTV platformunda yayınlanacak. Ordyceps adındaki mutasyon geçirmiş bir mantarın bulaştığı yamyam yaratıkların harap ettiği kıyamet sonrası bir Amerika Birleşik Devletleri'nde geçiyor. Dizi, modern dünyanın yerle bir edilmesinin ardından 20 yıl geçmiş olmasına rağmen hayatta kalan Joel ve Ellie’nin hikâyesini konu ediniyor..

Oktay Kaynarca'dan Ayrılık Yanıtı! Ben Bu Cihana Sığmazam Finale Gidiyor Oktay Kaynarca'dan Ayrılık Yanıtı! Ben Bu Cihana Sığmazam Finale Gidiyor

The Last Of Us Senaryosunu Kim Yazdı?

Dizinin başrollerini Bella Ramsey ve Pedro Pascal paylaşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda G. Luna, M. Dandridge, N. Parker, Murray Bartlett, Nick Offerman ve Anna Torv yer alıyor. Haziran 2022'de çekimleri tamamlanan dizinin ilk sezonunda, 'Çernobil'  dizisinden tanınan Craig Mazin ve video  oyununun yazarı Neil Druckmann tarafından kaleme alındı. The Last Of Us’un yönetmenliğinde ise 31 yaşındaki genç sinemacı Kantemir Balagov oturuyor.