Bildiğiniz gibi emekliler maddi yönden oldukça zorluk yaşamaktadır. Hal böyle olunca da vatandaşlar kredi alma yollarını araştırmaktadır. Emekli vatandaşlara pek çok banka kredi verdiği gibi PTT de kredi vermektedir. Emeklilerin kolay kredi almasındaki en önemli etken ise geri ödemenin kolay oluşu olarak biliniyor. Özellikle PTT üzerinden kredi alacak olan kişiler için bir kampanya duyurusu geldi. Gelen kampanya duyurusu kapsamında PTT tarafından emekli olan vatandaşlara 40.000 TL kredi sunulmaktadır.

Emeklilere 40.000 TL Ödeme Yapılıyor

Emekli İkramiyesi için 2 Formül 2,750 TL ve 1,430 TL İhtimallerinden Biri Olacak Emekli İkramiyesi için 2 Formül 2,750 TL ve 1,430 TL İhtimallerinden Biri Olacak

PTT tarafından emekli vatandaşlara sunulan kredi imkanından faydalanabilmek için size en yakın konumda olan PTT şubelerine giderek kimliğinizle başvuru yapabilirsiniz. PTT üzerinden yapılan başvuru harici maaşınızı da PTT şubelerine taşımanız gerekmektedir. Maaşınızı taşıdıktan sonra PTT üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi ayrıca telefonunuzun mesaj kısmından SMS gönderebilirsiniz. SMS ile kredi başvuru işlemini gerçekleştirmek için PTT yazıp boşluk bırakın TC Kimlik numaranızı yazarak 3050’ye mesaj atmanız yeterli olacaktır. Kredi onaylandıktan sonra hesabınıza otomatik olarak yatırılacağı gibi ayrıca en yakın PTT şubelerine giderek paranızı alabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi emeklilere maaşının 10 ila 15 katı kadar kredi sunulmaktadır. PTT şubelerinden, bazı bankalara da kredi için başvuru yapabileceğiniz gibi bu bankalardan en çok tercih edileni de Aktif Bank olmaktadır. Aktif Bank’ta emeklilere 36 ay vadeli kredi imkanı sunmaktadır.