Yüzbinlerce kişinin merakla beklediği ödemelerin dün itibari ile hesaplara yatırıldığı açıklandı. TC Kimlik Numarasının son hanesine göre her ay yapılan ödemelerin Mart ayı ayağının ne zaman yatırılacağı merak edilmekteydi. Burs parası alan öğrenciye müjdeli haber geçtiğimiz gün verildi. 

Buna göre, T.C. kimlik numarasının son hanesi ‘8’ olanlara geçtiğimiz gün yapılan ödemeler akabinde meraklı gözler banka hesaplarına çevrildi. Mart ayı KYK burs ve kredi ödemeleri ile alakalı gözler bakanlığa çevrilmişti. Başlayan ödemeler kapsamında dün yapılan ödemeler, banka hesaplarında anında görüntülendi.

TC Kimlik Numarasına göre yatırılan ödemeler ile alakalı olarak. Bakan Kasapoğlu, ödemelerin tamamlanmak üzere olduğunu belirtmişti. 

ŞOK İndirimli Ürünler Kataloğu İzdiham Yaşatacak! Tam 5 Sayfa İndirim ile Ramazan Sofraları Taşacak ŞOK İndirimli Ürünler Kataloğu İzdiham Yaşatacak! Tam 5 Sayfa İndirim ile Ramazan Sofraları Taşacak

Bakan Açıkladı

Bakan Kasapoğlu, “Sevgili gençler, mart ayı GSB burs ve öğrenim kredisi ödemeleriniz hesaplarınıza yatırılmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak her koşulda yanınızda…” açıklamasını yaptı.

KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman başlıyor

KYK burs ve kredi ödemeleri her ayın belirlenen günlerinde ödenirken bu tarih aralığı da 6-15 Mart arası olarak açıklanıyor. TC Kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Mart, “2” olanlar 7 Mart, “4” olanlar 8 Mart, “6” olanlar 9 Mart, “8” olanlar 10 Mart’ta ödemelerini alabiliyor