PTT tarafından başvuru yapan herkese 10.000 TL, 20.000 TL ve 50.000 TL para verileceği açıklandı. Yapılan açıklamayla ilgili detaylar belli olmaya başladı. PTT tarafından verilen kredi kampanyasıyla ilgili detaylar belli olmaya başladı. TC Kimlik numaranıza göre alacağınız ödemeyle ilgili yeni duyuru yapıldı.

ING Bank'tan Ramazan Müjdesi! 300 TL Ödüyor ING Bank'tan Ramazan Müjdesi! 300 TL Ödüyor

PTT tarafından yapılan açıklama ile kredi başvurusu yapacak kişilerin TC kimlik kartıyla başvuru yapması gerekir. PTT resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin PTT şubelerine başvuru yapması gerekirken istenilen belgelerin eksiksiz tamamlanması ve imzalanması gerekiyor.

10.000 TL, 20.000 TL ve 50.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT tarafından verilen krediye başvuru yapmak için size en yakın PTT şubesine gidebilir ya da telefonunuz üzerinden mesaj yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj kısmına girerek PTT yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı yazıp mesaj atmanız gerekiyor.

Verilen bu krediye başvuru yapacak kişiler arasında emekliler de yer alıyor. Başvuru yapacak emekliler içinde durum biraz farklı olmaktadır. Emeklilere verilecek krediler devlet tarafından ödendiği için kredi alacak emeklinin maaşını PTT üzerinden alması gerekir. PTT üzerinden maaş almayan kişilere kredi verilmeyeceği gibi kredi puanı da etkili olacaktır.