İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet tarafından ödeme yapılmaya devam ediliyor. Özelikle PTT üzerinden yapılan ödemeler tüm dikkatleri çekmeye yetti.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara PTT para vermeye devam ediyor. Hem ihtiyaç sahibi olup hem de sosyal yardım almaya hak kazanan kişilere doğum tarihinin son hanesine göre 4336 TL para veriliyor. Verilen parayla ilgili ödemeler detaylandırılmaya başlandı. Aile Bakanlığı tarafından geçim sıkıntısı geçen her vatandaşa sağlanan gelir desteğinden biri de evde bakım ödemesi olmaktadır. Verilen bu ödemeden faydalanabilmek için bazı şartları da yerine getirmeniz gerekir. Her ayın belli başlı günlerinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplara yatırılan evde bakım maaşı ihtiyaç sahibi olan ve bakıma muhtaç yaşlıların en iyi şekilde bakılabilmesi için ödenmektedir.

Başvuru Yapana 4336 TL Yatırılıyor!

Devlet tarafından geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara verilen evde bakım aylığı vatandaşların TC Kimlik numarasının sonuna göre her ayın 15 ile 31’i arası hesaplara otomatik olarak yatırılmaktadır. Destek başvurusu yapan kişiler ödemelerini eğer banka hesaplarına istemezse PTT üzerinden de ödemelerini alabilmektedir. Asgari ücrete zam gelmeden önce evde bakım maaşı 3336 TL idi. Gelen yüzde 30 oranında zamla bu tutar 4336 TL’ye yükseldi. Evde bakım maaşından faydalanabilmek için elbette bazı şartları taşımak şarttır. Özellikle gelir kriterleri, bakıma muhtaçlık kriterlerinin belirlenen şartlara uyması ve sağlık kurulundan onaylı maluliyet raporu alınması gerekir.

Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok

Evde Bakım Maaşı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım maaşı için elbette başvuru yapılması gerekir. Başvuru yapmak için e-devlet platformuna girebilir ve arama kısmına evde bakım maaşı başvuru yazabilirsiniz. Evde bakım maaşına başvuru yaptıktan sonra eğer başvurunuz onaylanırsa her ay hesaplara otomatik olarak yatırılacaktır. Evde bakım maaşının hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını öğrenmek için siz de e-devlet platformuna girerek arama kısmına evde bakım maaşı yazıp karşınıza çıkan kısımda hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilirsiniz. E-devlet platformuyla sorgulamanın dışında eğer maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız bankaya kayıtlı telefon numaranız üzerinden mesaj kısmına girerek BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj atarak hesabınızda para olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.