Şubat ayında meydana gelen kahreden deprem sonrasında emekli ve memur maaşları erken yatırılmıştı. Vatandaşa destek olması sebebiyle erken yatan emekli ve memur maaşları konusunda gözler mart ayı ödemelerine çevrildi. Peki Mart ayında emekli maaşları ve memur maaşları erken yatacak mı? ne zaman yatacak?

Şubat ayında açıklanan maaşların erken yatacağı haberi sonrasında memur maaşları 11'in de ödenmiş, İşçi emekli maaşları 14-16 Şubat, Bağ-Kur emekli maaşları ise 16-17 Şubat tarihinde yatırılmıştı. 

Bir Dakikada Zengin Edecek Formül Hem de E-Devlet üzerinden Bakılıyor Bir Dakikada Zengin Edecek Formül Hem de E-Devlet üzerinden Bakılıyor

Mart maaşlarının ödenmesine sayılı günler kala, çalışan ve emekli mart maaşları konusunda araştırmaya başladı. Peki maaşlar ne zaman yatacak?

Mart ayı maaşları ne zaman ödenecek?

Çalışma Bakanlığı Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat'ta meydana gelen deprem sonrasında maaşların erken yatırılacağını açıklamıştı.  Bu kapsamda emekli ve memur maaşı ödemeleri, 14-16, 17 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. Mart ayı maaş tarihleri yaklaşırken, emekli ve çalışan maaşların yatırılacağı tarihi gözünü çevirdi. Mart ayı emekli ve memur maaşları ne zaman ödenecek?

Şubat ayı maaşları ile alakalı olarak yapılan açıklama da "Yaşanan deprem felaketi nedeniyle 4A ve 4B kapsamındaki 2023/Şubat ödeme dönemi gelir/emekli aylıkları erken ödenecektir. Geçmiş Olsun Türkiye" denilmişti. Bu kapsamda çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin maaş ödemeleri 4 gün erkene çekilerek 11 Şubat'ta yapılmıştı.

Mart ayı maaşlarının erken yatırılması gibi bir durumun şimdilik söz konusu olmadığını ve maaşların normal zamanda yatırılacağı açıklandı.