Emekli ve memur maaşlarına yapılacak zam geçtiğimiz haftalardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammın duyurulmasının ardından, zamlı maaşların ne kadar olacağı ve ne zaman hesaplara yatacağı ile ilgili araştırmalar hız kazandı.

Zamlı SSK Bağkur Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak?

SSK emeklilerin maaşları, her ayın 17'si ile 26'sı arasında hesaplara aktarılıyor. Bağkur emeklilerin maaşları ise her ayın 25'i ile 28'i arasında iletiliyor. Bu kapsamda, ocak ayı maaşları da bu aralıkta ödenecek.

99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak 99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak

Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli maaşlarına yüzde 30 zam yapılacağının duyurulması ile birlikte, maaş zammının nasıl hesaplanacağı merak konusu oldu. Mevcut emekli maaşını 100'e böldükten sonra, çıkan sonucu 130 ile çarparak zamlı emekli maaşına ulaşılabilir.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

En düşük emekli maaşı geçtiğimiz yıl 3.500 TL seviyesindeydi. En düşük emekli maaşına yüzde 30 oranından daha fazla zam yapıldı ve 5.500 TL'ye yükseldi.