Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam yapılacağını açıklamıştı. Memur ve emekli maaşları için zam oranının belli olmasının arından, söz konusu oran ile zam hesaplamaları yapılmaya başlandı. Maaş zammı için hesaplamalar sürerken, emekli maaşının nasıl hesaplanacağı ve zamlı maaşların ne zaman ödeneceği de pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Emekli Maaşı Hesaplama Ocak 2023

Emekli ve memur maaşlarına yüzde 30 oranında zam yapıldı. Bu kapsamda, yüzde 30 zam oranıyla yeni maaşlar hesaplanıyor. Mevcut maaşı 100'e bölüp, çıkan sonucu 130 ile çarptıktan sonra yeni maaşa ulaşılabilir.

Zamlı SSK Bağkur Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Emekli maaşlarındaki artış oranının netlik kazanması ile birlikte, zamlı emekli maaşlarının ne zaman yatacağı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Bu kapsamda, 15 Ocak sonrasın zamlı maaş ödemelerinin yapılması bekleniyor.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

Emekli ve memur maaşlarına yüzde 30 zam yapılırken, en düşük emekli maaşındaki artış daha fazla oldu. Geçtiğimiz yıl 3.500 TL olan en düşük emekli maaşı, yeni yıl ile birlikte 5.500 TL seviyesine yükseliyor.

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

Asgari Ücret 2023

Emekli ve memur maaşlarının yanı sıra, asgari ücretin ne kadar olduğu da araştırılıyor. 2022 yılının son günlerinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı için asgari ücretin 8.506 TL olarak belirlendiğini belirtti.

Zamlı Asgari Ücret Ne Zaman Yatacak?

Asgari ücret, 2023 yılı için 8.506 TL olarak belirlendi. Milyonlarca asgari ücretli çalışan, maaş zammının açıklamasının ardından zamlı maaşların ne zaman ödeneceğini araştırmaya başladı. Zamlı asgari ücret ödemesi, şubat ayında işçilere verilecek.

En Düşük Memur Maaşı 2023

Asgari ücret ve emekli maaşlarının yanı sıra, memur maaşları ilgili de pek çok detay merak ediliyor. Bu çerçevede, en düşük emekli maaşının ne kadar olduğu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Memur maaşlarına yapılan yüzde 30 zam ile birlikte, en düşük memur maaşı  6 bin 78 TL'den 7 bin 901 TL seviyesine yükseldi.