Hadise, Gülşen, Şeyma Subaşı ve Gülben Ergen gibi isimlere demediğini bırakmayan Seren Serengil hakkında türlü türlü iddialar ortaya atılıyor. Yayın öncesi “Ben Ebru Yaşar haberi yayınlamam” açıklaması yapan sunucuya 'Çık Gelme' tepkisinin yapılması sonrasında, canlı yayını terk edip gittiği söyleniyor.

Beyaz TV ekranlarının özellikle de ünlü hayatlarının ifşalarıyla gündemden düşmek bilmeyen tartışma programı Söylemezsem Olmaz ile alakalı şok iddialar mevcut. Programı terk etmesi sonrasında tekrar dönmek isteyen Seren Serengil'in kovulduğu konuşulurken, izleyici Seren Serengil Söylemezsem Olmaz'dan kovuldu mu? aramasını yineliyor. 

10 Ocak Söylemezsem Olmaz canlı yayınını terk eden Seren Serengil, gerek açıklamaları gerekse de iddiaları ile programın adeta vazgeçilmez ismi olurken, terk etmesi akabinde bir daha yayına alınmadığı hatta programdan kovulduğu iddia ediliyor. 

Hastanelik olan ve zor günler olduğunu belirten Seren Serengil, Söylemezsem Olmaz'dan kovuldu mu? sorusunun yanıtını verdi. 

Arto ile Seren Serengil'in birlikte hafta içi her gün Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Söylemezsem Olmaz programı adeta çalkalanıyor. Türlü türlü iddiaların gün be gün konuşulduğu Söylemezsem Olmaz programında Arto ile Seren Serengil'in aralarına kara kedi girdiği konuşulurken, son zamanlarda Arto ile sorunlar yaşayan Serengil, canlı yayını terk etmişti. 

Dansöz Didem Şokta! Az Daha Cinayete Olayına Karışıyordu Dansöz Didem Şokta! Az Daha Cinayete Olayına Karışıyordu

10 Ocak'tan sonra ünlü oyuncunun bir daha yayına dahil olmaması akıllara, programdan ayrıldı mı? soruları ile birlikte, Seren Serengil kovuldu mu? sorusunu da getirmekte idi. Gözler konu ile alakalı açıklama yapan ilk ağız Seren Serengil'e çevrildi. 

Veda etti

Türlü türlü polemikleriyle sabah kuşağının en çok konuşulan ismi olan Seren Serengil'in Söylemezsem Olmaz programından kovulduğu iddiaları ortaya atılırken, buna da Arto' nun mahal verdiği kulaktan kulağa dolaşmaktaydı. 

Ancak programı terk etmesi sonrasında bir daha katılmayacağını açıklayan Seren Serengil, uzun bir medya metni hazırladı. Seren Serengil Söylemezsem Olmaz'dan kovulduğu iddialarına verdiği yanıtta, öyle bir durumun olmadığını yinelerken, olanlara tahammülünün kalmadığı gerekçesiyle ayrıldığını beyan etti.

Psikolojik şiddet yaşadım

Seren Serengil açıklama metninde şu cümleleri kullandı:

 "Uzun zamandır süregelen birtakım olaylarla birlikte her sabah Beyaz TV'de yorumculuğunu yapmakta olduğum 'Söylemezsem Olmaz' isimli programdan bu sabah itibarıyla tüm yasal haklarımı saklı tutarak ayrılmış bulunmaktayım. Programdaki diğer yorumcular ve yapımcı tarafından uğradığım sözlü, psikolojik şiddet ve mobbing nedeniyle kişilik haklarının, kamuoyu önündeki itibarımın, ismimin marka değerinin ve siz sayın izleyicilerimin gözündeki varlığımın zarar görmemesi adına bu kararı almış bulunmaktayım" 

''Tahammülüm kalmadı''

Canlı yayın ve arka planda yaşananlar karşısında, Beyaz TV'den başka yerde çalışmayan insanları işinden etmemek adına ayrıldığını açıklayan Seren Serengil, iş bulma probleminin olmadığını belirtti. Son olarak sözlü şiddetin ailesine kadar ulaştığını ve artık tahammülü kalmadığını belirten ünlü isim, "En yakın zamanda sizin de beni görmek isteyeceğiniz, iş, emek ve enerjimi hak eden, saygı koşullarının korunduğu, vizyonuma uygun farklı projelerde görüşmek üzere. Şimdilik sizden kısa bir müsaade istiyorum. Anlayışınız ve desteğinin için teşekkür ederim" diyerek açıklamasını noktaladı.

Birkaç gündür sosyal medya da Seren Serengil, Söylemezsem Olmaz'dan kovuldu yorumlarına maruz kalmaktaydı.

Seren Serengil yerine kim gelecek?

Yalnız kalan Arto'nun yanına kimin geleceği merak ediliyor. Seren Serengil'in yerine Ece Erken ya da Pınar Eliçe’nin geleceği iddia edildi