Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni sosyal konut projesi başlatılacağını belirtmişti. Bu kapsamda, açıklanan sosyal konut projesinin ne zaman başlayacağı ve detayları ile ilgili araştırmalar devam ediyor.

BİM Aktüel Ürünler Kataloğu! 7 Şubat 2023 BİM İndirim Listesi BİM Aktüel Ürünler Kataloğu! 7 Şubat 2023 BİM İndirim Listesi

Sosyal Konut Projesi Başlatılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile ve sosyal hizmetlerde eşi vefat etmiş kadınlar, roman vatandaşlar ve ihtiyaç sahibi kesimler için sosyal konut projesi başlatılacağını belirtti. Konuya ilişkin yapılan açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşan Derya Yanık ''Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan: “Aile ve sosyal hizmetlerde eşi vefat etmiş kadınlar, roman vatandaşlarımız ve ihtiyaç sahibi kesimler için sosyal konut projesi başlatacağız. Koruyucu ve önleyici sosyal yardım kalkanı ile yoksulluk sınırına yakın ailelerimizin yanında olacağız.'' dedi.

Sosyal Konut Başvurusu

Aile ve sosyal hizmetlerde eşi vefat etmiş kadınlar romanlar ve ihtiyaç sahibi kesimler için başlatılacak olan sosyal konut projesi ile ilgili detaylar henüz netlik kazanmadı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın önümüzdeki süreçte projeye dair kamuoyuna bilgi vermesi bekleniyor.