Yerli otomobil Togg'un fiyatı belli oldu. Yapılan açıklamalarda ön siparişlerin başlayacağı tarih ve fiyatlar duyuruldu.

16-27 Mart 2023 tarihlerinde Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg'un 3 versiyonu açıklandı.

Yapılan açıklamalara göre Togg T10X V1 RWD 314 km standart menzil aracı 953 bin TL olacak. Yine aynı modelin V2'si 1 milyon 55 bin TL olurken, V2 RWD 523 km uzun menzilli olanı 1 milyon 215 bin TL olacak.

Kentsel Dönüşüm Destek Paketi Açıklandı! Başvurular Ne Zaman Başlıyor? Kentsel Dönüşüm Destek Paketi Açıklandı! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Öte yandan Bursa Gemlik'teki Togg'un üretim üssünde 29 Ekim'de seri üretim başlatılmıştı. Yıl sonuna kadar da 20 bin adet otomobil üretmeyi planlayan markanın hedefi, 2030 yılına kadar 1 milyon araç teslim edebilmek. 

Şarj İstasyonları Çoğaltılıyor 

Türkiye'nin ilk yerli üretim elektrikli otomobili, yine Togg'un üretimi olan yerli şarj istasyonu Trugo'nun ülke geneline yayılması için kritik hamle yapıldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne üye olan işletmeler Trugo kurulması için yer sağlayarak Togg'a bildirecek. Togg ise istasyon ağını kuracağı şekilde uygun yerleri değerlendirecek. Mülkiyet sahibi ise cirodan %5 pay alabilecek.