Şanlıurfa'da yaşanan sağanak yağmur yerini sele bırakınca bölgeyi alarma geçirdi. Yaşanan şiddetli yağışlar, sel felaketine yol açtı. Yağış nedeniyle de çok sayıda ev, iş yeri ve araç su altında kaldı. 

Bugün okullar tatil edilirken, 14 vatandaş hayatını kaybetti, kaybolan vatandaşların ise sayısı arttı. Şanlıurfa Valiliği ise yarın okulların tatil edilip edilmeyeceğine dair açıklama yaptı. 

Valilik tarafından yapılan açıklamada, meteorolojiye göre Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin ve Şanlıurda'da turuncu kodlu uyarı yapıldı. 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise şu açıklamayı yaptı: 

Çok yoğun bir mücadele vermekteyiz. Yağış metrekareye neredeyse 200 kilograma yaklaşmış vaziyette. İhbarlar var, hepsine müdahale ediliyor. En büyük isteğim şu; vatandaşlarım çok dışarı çıkmasın, dere kenarlarında olanlar mutlaka oradan uzaklaşsınlar. Ciddi bir araç tahribatı var. Şanlıurfa tarihinde böyle bir sel görmemiş. İhbarlar var, dalgıçlarımız müdahale ediyor. İnşallah bir sıkıntı olmaz. En önemlisi hastanemizi tahliye ediyoruz, 200 hastamız var, diğer hastanelere tahliye ediyoruz.

Kentsel Dönüşüm Destek Paketi Açıklandı! Başvurular Ne Zaman Başlıyor? Kentsel Dönüşüm Destek Paketi Açıklandı! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Öte yandan gelen bir son dakika haberiyle Şanlıurfa'da yarın da okulların tatil edildiği bildirildi. Böylelikle 15 Mart 2023 Perşembe günü Şanlıurfa'da sel nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi.