2023 yılında Yap-İşlet-Devret (YID) olarak işletilen köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geleceğine yönelik iddialar sonrasında, Karayolları Genel Müdürlüğü açıklama yaptı. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Emekli Bayram İkramiyesi Yükseliyor! Emekliler Bu Haberi Okuduğuna Çok Sevinecek Emekli Bayram İkramiyesi Yükseliyor! Emekliler Bu Haberi Okuduğuna Çok Sevinecek

Köprü ve Otoyol Geçişine Zam Gelecek Mi?

Yeni yılda bazı kalemlerde fiyat artışı yaşanırken, 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam gelip gelmediği pek çok kişi tarafından araştırılıyordu. Karayolları Genel Müdürlüğü, köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldiğine dair iddialar sonrasında, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. İddiaların asılsız olduğunu belirten müdürlük ''Karayolları Genel Müdürlüğü olarak işlettiğimiz ve Yap-İşlet-Devret (YID) olarak işletilen köprü ve otoyol geçiş ücretlerine 2023 yılında herhangi bir zam yapılmamıştır. Bu yönde çıkan haberler tamamen asılsızdır. Kamuoyuna duyurulur.'' ifadelerine yer verdi.