Son Dakika: Bolu'daki Korkunç Deprem Çevre İllerden Hissedildi Son Dakika: Bolu'daki Korkunç Deprem Çevre İllerden Hissedildi

İstanbul TOKİ kur çekim tarihleri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından infografik aracılığıyla bildirildi.  Böylelikle 'İlk Evim' projesine ilk İstanbul kuraları için beklenen çekim tarihi belli olmuş oldu. 

istanbultokikuracekim

50 Bin sosyal Konut İçin 16 Mart'ta Kura Çekilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı TOKİ tarafından hayata geçirilen ve 6 şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle kura çekimlerine ara vermişti.

Tekrar başlayan çalışmalar kapsamında ülke tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi 'İlk Evim' projesinin kura çekimleri, İstanbul ile sona erecek. 

81 ilde 3.5 aylık sürede 250 bin sosyal konutun kurası tamamlanırken, İstabul için kuraların 16 Mart - 19 Nisan tarihleri arasında çekileceği bildirildi.

tokikuracekim

Kura kapsamında yapılacak olan konutlar; Tuzla, Çatalca, Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçelerinde olacak. 

Hangi Tarihte Hangi İlçe Kuraları Çekilecek?

İstanbul'da yapılacak olan 50 bin sosyal konut için önce Tuzla'da kura çekilecek. 16-29 Mart tarihleri boyunca, 20 bin 920 hak sahibi için Tuzla Belediyesi'nde kura çekimi yapılacak. 

Çatalca ilçesi için 540, Selimpaşa için ise 200 hak sahibi için 30 Mart'ta noter eşliğinde çekilecek olan kura, Silivri Alibey Spor Salonu'nda yapılacak. 

tokikuracekimi

Arnavutköy, Başakşehir, Esenler'de toplam 28 bin 340 hak sahibi için çekilecek olan kuralar 1-19 Nisan tarihlerinde Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilecek. 

İstanbul'daki hak sahipleri tamamlandığında da İlk Evim projesi kuraları sona ermiş olacak