İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, İyi Parti Genel Başkanı Merak Akşener ile görüşecek. 

CHP'de yapılan açıklamada, "Sayın Genel Başkanımız, ismi zikredilen iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın Sayın Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaşmıştır" ifadeleri kullanılırken, görüşmenin konusunun CHP'nın adayı olacağı biliniyor. 

Sayın Genel Başkanımız, kendisi de daha önce belirttiği gibi, Halil İbrahim sofrasının küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede “iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini” iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler. Meselenin Türkiye olduğu ve Genel Başkanımızın herkesin oyunu alacak, her rengi temsil edecek bir aday olacağı herkesin mâlumudur.

10 Büyük Şehir Belediyesi Kılıçdaroğlu'nu Destekledi 

Daha önce CHP'li büyükşehir belediye başkanları ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediyelerden destek almıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise görüşmelere yönelik şunları söylemişti: 

Son Dakika: Akdeniz'de 5.3'lük Korkutan Deprem Son Dakika: Akdeniz'de 5.3'lük Korkutan Deprem

Belediye başkanlarımız desteklerini ifade ettiler, yanlarında olduklarını ifade ettiler. Her türlü alacağı kararda da yanlarında olacağını söylediler ve ardından da belli bir değerlendirmeye geçildi. Burada da özellikle deprem bölgesinde büyükşehir belediye başkanlarımızın yaptığı katkılar, destekler gerek Kahramanmaraş'ta, Adıyaman'da, Hatay'da ve diğer deprem bölgelerinde büyükşehir belediye başkanlarımız yaptıkları hizmetleri aktardılar. Belli bir sohbet havasında geçti ve ardından da ayrıldılar.