Deprem bölgesi son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dakikalar önce kameralar karşısına geçerek alınan son dakika kararlarını duyurdu. Hatay Maraş ve Adıyaman'a 48 saat boyunca görevli araçlar ve bölgeye afet ile ilgili sevkiyat yapan araçlar dışında diğer araçların girişi durduruldu. Karar bugün saat 11.00 itibariyle geçerli olurken 48 saat boyunca devam edeceği öğrenildi.

Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi

TAG OTOYOLU ULAŞIMA AÇILDI

Karayolları Genel Müdürlüğünden de önemli açıklamalar geldi. Kahramanmaraş'ta peş peşe meydana gelen 2 deprem sonrasında zarar gören Tarsus Adana Gaziantep Otoyolu da yapılan çalışmalar sonucunda ulaşıma açıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü açıklamasında, "Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen TAG Otoyolu ulaşıma açıldı. Güzergahta trafiğe engel herhangi bir sorun bulunmamaktadır." ifadeleri kullandı.

3 İL SİVİL ARAÇ GİRİŞİNE KAPATILDI

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay az önce kameralar karşısına geçerek önemini açıklamalarda bulundu. Alınan son dakika kararlarını paylaşan Fuat Oktay, Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay Kahramanmaraş ve Adıyaman'a 48 saat süre boyunca sivil araç girişlerinin durdurulduğunu bildirdi. Bu illere 48 saat boyunca sadece arama kurtarma ekiplerinin ve afetle ilgili yardım ekiplerinin girişine izin verilecek.