Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli iki büyük depremin ardından 4 gün geçti ve arama-kurtarma çalışmaları halen devam ediyor.

Gaziantep'de incelemeler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, can kaybının 14 bin 14'e yükseldiğini bildirdi. Ayrıca, OHAL ilanının yapılacağını da ekledi. 

depremohal

Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi

Merkez üsttü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan olan, 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremi incelemek üzere Gaziantep'e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralı sayısının 63 bin 794'e yükseldiğini açıkladı. 

Deprem anından itibaren devlet olarak tüm kurumlarımızla sahadayız. Hedefimiz 1 yıl içinde yıkılan binaların yerine konutlarımızı zemin artı 2-3-4 olmak üzere yapmak.

Bir taraftan konteyner çalışmalarımız, diğer taraftan yurt dışından gelecek konteynerlerimiz var. Gelecek konteynerleri 10 ile dağıtacağız. 

Süreci ne yazık ki siyasi istismara dönüştürenler var. Bu istismara benim vatandaşım, halkım asla prim vermeyecektir. Bugün Meclis'te 3 aylık OHAL ilanını yapacağız.Bugün Meclis'te yapılacak oylamayla OHAL yürürlüğe girmiş olacak.