Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli ve memurların maaşında ek zama gidildiğini duyurdu. Asgari ücretin geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından, memur ve emeklilerin maaşlarında ne kadar zam yapılacağı milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyordu. 

Dün Yüzde 25 Zam Kararı Verilmişti

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emeklilerin maaşlarında %25 zam yapılacağını açıklamıştı. Bugün yaptığı açıklamada ise bu oranın değiştiğini, %30 zam yapılacağını duyurdu. 

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

Memura Ne Kadar Zam Yapıldı?

Cumhurbaşkanı'nın bugün Ak Parti Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmeler yaparken, memur ve emeklilerin maaşlarına yapılacak olan zammın artırıldığını duyurdu. 

Memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyoruz.

Böylelikle dün belirlenen %25'lik oran yerine memur ve emeklilerin %30 zam alacağı belli olmuş oldu. 

ımeı kayit (2)

2023 En Düşük Emekli Maaşı Kaç TL?

Cumhurbaşkanı'nın yeni açıklaması kapsamında 3.500 TL olan emekli maaşı, 5.500 TL'ye yükselmiş oldu. Böylelikle en düşük emekli maaşına uygulanan toplam zam miktarı %57 oldu. 

SSK ve Bağ-Kur Emekli Maaşı Zammı Ne Kadar Oldu?

Erdoğan'ın açıklamaları kapsamında, memurların yanı sıra, SSK ve Bağ-Kur emeklilerin maaşlarına da %30 zam yapılacağı kesinleşmiş oldu.