Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa başta olmak üzere çok sayıda ilde yıkım büyük oldu. Çoğu insan hala göçük altında beklerken, Kahramanmaraş Belediye sporcuları da enkaz altında kalmıştı. 

Kentsel Dönüşüm Destek Paketi Açıklandı! Başvurular Ne Zaman Başlıyor? Kentsel Dönüşüm Destek Paketi Açıklandı! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Milli güreşçimiz Taha Akgül, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak sporcuların bulunduğu binanın yıkıldığını ve yaklaşık 30-40 güreşçinin enkaz altında olduğunu açıklamıştı. 

Türkiye Güreş Federasyonu ise kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve şu ana kadar da 8 sporcunun enkaz altından çıkarıldığını şöyle ifade etti:

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Kahramanmaraş Belediyesi sporcularından enkaz altında kalan güreşçilerimiz için kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Şu ana kadar kurtarılan güreşçi sayımız 8'e ulaşmıştır. arama/kurtarma çalışmaları güreş ailemizin de büyük özverisi ve inancıyla devam etmektedir.