Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'ın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre deprem, saat 04.17'de gerçekleşti. 7.4 büyüklüğünde olduğu ölçülen deprem, 7 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Depremin üzerine bir bölgede büyük bir yangın çıktı. Depremin şiddeti, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'nde hissedildi. 

Gaziantep'te de Deprem Oldu

Kahramanmaraş'taki depremin ardından Gaziantep'te de 6.4 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. AFAD'dan gelen açıklamaya göre merkezüssü Nurdağı olan depremin ardından artçı depremler devam etti.

Sadece Nurdağı değil, Gaziantep'in başka bir ilçesinde daha 6.5 büyüklüğünde deprem gerçekleşti. AFAD verilerine göre merkezüssü Islahiye'de olan deprem, 9.77 kilometre derinlikte yaşandı. 

Yıkımın büyük olduğu bölgelerde çok sayıda bina enkaz haline dönerken, soğuk hava şartları depremzedeleri zorlamaya devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iletişime geçtiği bölgelerin valilikleri aracılığıyla son durum hakkında bilgi alınırken, AFAD arama kurtarma çalışmalarına başladı. 

Erdoğan'dan yapılan açıklamada ise şu ifadeler kaydedildi:

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ülkemizin pek çok yerinde hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir.

Meteoroloji Alarmlarına Yenisini Ekledi! Dikkat Geri Geliyor Meteoroloji Alarmlarına Yenisini Ekledi! Dikkat Geri Geliyor

Depremden etkilenen bölgelere arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle sevk edilmiştir. İçişleri ve Sağlık Bakanlığımız, AFAD, Valiliklerimiz ve diğer tüm kurumlarımız çalışmalarına hızla başlamıştır.

Biz de yaşanan deprem sonrası başlatılan çalışmaları koordine ediyoruz. Yaşadığımız bu felaketi inşallah hep birlikte en kısa sürede ve en az hasarla atlatmayı temenni ediyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.