Ekranların fenomen dizisi Yasak Elma'da rol alan Bekir Aksoy, senaryo gereği akrep sokması sonucu ölerek Yasak Elma'ya veda etmişti. 

Kızılcık Şerbeti 20. Bölüm 2. Fragmanında ŞOK Sahne! Oyuncu Açıkladı 'Herşey Gerçek' Kızılcık Şerbeti 20. Bölüm 2. Fragmanında ŞOK Sahne! Oyuncu Açıkladı 'Herşey Gerçek'

Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına konuk olan Aksoy, dizideki ölümüne yönelik şaşırtıcı açıklamalar yaptı. 

İstanbul'da çekilen bir dizide bir karakterin akrep sokması sonucu ölmesinin saçma olduğunu söyleyen Aksoy, haksızlık yapıldığını aktardı: 

Senaryo bana çok saçma geldi. Ben de sorguladım ve ‘burada bu olmamalı’ diye söyledim. İstanbul’da 500 senedir akrepten ölen olmamıştır herhalde. Yapım şirketiyle bu konuyu tartıştık. Alay konusu olabilir ama senarist böyle istedi. Bu şekilde ölmem hem Yasak Elma dizisine hem de bana haksızlık.

yasakelma-1

Engin isimli karakteri canlandıran ve daha farklı bir vedası olması gerektiğini söyleyen Bekir Aksoy, şunları söyledi:

Ben zaten ölüyorum ama akrep çok güzel oynadı. Normalde diziyi izlemedim ama sonrasında merak ettiğim için açıp izledim. Türk dizilerinde iyi adamlar çok yaşamıyor, benim karakterim de iyiydi. Oynadığım karakter şoförlük yapan ve sonrasında parayı bularak zengin olan biriydi. Ben de ondan etkilenerek kabul etmiştim. Bana kalsa karakterin her şeyi bırakarak şoförlüğe geri dönmesi daha etik ve ahlaklı olurdu. Bu diziye de fayda sağlardı.