2023 yılı asgari ücret tutarının açıklanmasıyla beraber zam haberleri arka arkaya gelmeye başladı. Özellikle ekmeğe gelen zamlar hemen herkesin ilgisini çekmeyi başardı. Bir zam haberi de Eskişehir’den geldi. Eskişehir İç Anadolu Fırın İşverenleri Sendikası tarafından daha önce istenen zam talebi üzerine Eskişehir Ticaret Odası toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda görüşmeler tamamlandı. Toplantıda alınan kararlarla ekmeğe yüzde 35 zam yapılmasına karar verildi.

Bildiğiniz gibi 2021 yılı ile 2022 yılı arasında fiyat farkı çok fazla olmaktadır. Geçen yılın Aralık ayı içerisinde ekmeğe iki defa zam uygulanarak 210 gramlık ekmeğin fiyatı 2.50 TL iken 2022 yılının Nisan ayında bu tutar 3 TL olarak belirlendi. Daha sonra Haziran ayı içerisinde 200 gramlık ekmek 4 TL olurken artış gösteren girdi maliyetleri, asgari ücrete yapılan ara zam sebebiyle ekmek fiyatlarına yine zam yapıldı.

1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz 1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz

Ekmek 6 TL Oldu!

Eskişehir Fırın İşletmecileri tarafından istenen talepler alınırken önceden 200 gram ekmek 4 TL’den satılırken 5 TL’ye yükseltildi. 250 gram ekmek ise daha önce 5 TL’den satılırken şimdi 6 TL’ye satılacak. Ekmeğe gelen zamların da yılbaşından sonra geçerli olacağına dair bilgi verildi.  Şuanda İstanbul, Van,  Erzincan’da ekmeğe zam gelirken diğer illerde de zamanla zam gelmesi beklenmekte. İstanbul’da 210 gramlık ekmek 5 TL’den satılırken, Van’da uzun zamandır 3.5 TL olan ekmek şimdi 4 TL’ye satılacak. Erzincan’da ise 200 gram ekmek 5 TL’den satışa sunuluyor.